Son Dakika

İşgal güçleri ‘Kudüs’ protestolarında 124 Filistinliyi yaraladı

Siyonist İsrail askerlerinin, ABD Başkanı Trump’ın Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıma kararı sonrası Batı Şeria, Kudüs ve Gazze sınırında düzenlenen gösterilere müdahalesinde 124 Filistinli yaralandı.

İşgal güçleri ‘Kudüs’ protestolarında 124 Filistinliyi yaraladı

ABD Başkanı Donald Trump’ın illegal Kudüs kararı sonrası Siyonistlerin Filistin Müslümanlara yönelik saldırıları gün geçtikçe artıyor.

Filistin Kızılayı’ndan yapılan açıklamaya göre, eli kanlı İşgal güçlerinin, ABD’nin Kudüs’ü Filistin’in başkenti olarak tanıma kararı sonrası Barı Şeria, Kudüs ve Gazze’de düzenlenen gösterilere müdahalesinde 124 Filistinli Müslüman yaralandı.

Gerçek ve plastik mermiler kullanıldı

İsrail güçlerinin Filistinli göstericilere karşı gerçek ve plastik mermilerle göz yaşartıcı gaz kullandığının belirtildiği açıklamada, Gazze sınırında 28, Kudüs ve Batı Şeria'nın çeşitli bölgelerinde ise 96 Filistinlinin yaralandığı kaydedildi.

Yüzlerce Filistinli yaralandı

ABD Başkanı Donald Trump'ın geçen hafta Kudüs'ü "İsrail'in başkenti" olarak tanıma kararının ardından, başta işgal altındaki Doğu Kudüs olmak üzere, Batı Şeria'nın çeşitli yerlerinde ve Gazze sınırında gösteriler düzenleyen Filistinlilere İsrail güçlerinin müdahalelerinde yüzlerce Filistinli yaralandı.

2 günde 3 hava saldırısı

İşgalci İsrail ordusu tarafından Gazze Şeridi'ne son iki günde 3 kez hava saldırısı düzenlendi. Saldırılarda 2 Filistinli şehit olmuştu.

Siyonistlerden Gazze'ye hava saldırısı: 2 Filistinli şehit oldu

Yorumlar