Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

İşgal güçlerinden Filistinli protestoculara saldırı

İşgal güçlerinden Filistinli protestoculara saldırı

İsrail askerlerinin, Filistin’in çeşitli bölgelerinde “Ayrım duvarı ve Yahudi yerleşim birimleri inşası”nı protesto eden göstericilere müdahalede bulunduğu bildirildi.
Filistin Halk Direniş Komitesinden yapılan açıklamada, İsrail askerlerinin, Nebi Salih, Nablus ve Beytüllahim’de “Ayrım duvarını ve Yahudi yerleşim birimleri inşasını” protesto eden göstericilere göz yaşartıcı gaz, gerçek ve plastik mermiyle müdahale ettiği belirtildi. Olayda, çok sayıda kişinin biber gazından etkilendiği kaydedildi.
Her hafta cuma günü düzenlenen “Ayrım duvarı ve yasadışı Yahudi yerleşim birimleri inşası”nın protesto edildiği gösterilere İsrail askerleri, gerçek ve plastik mermi, göz yaşartıcı gaz, sis bombası, atık su püskürterek müdahale ediyor. Filistin’de 2000 yılında patlak veren “Aksa İntifada’sının” ardından, İsrail yönetimi, kendilerine yönelik saldırılara engel olma gerekçesiyle 2002 yılında Ayrım (Utanç) Duvarı’nın inşasına başlamıştı.

Etiketler
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!