Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

İşgalci İsrail Gazze’de Hamas’a ait noktaları vurdu: 1 şehit

İşgalci İsrail savaş uçaklarının Gazze'ye yönelik terör saldırısında 1 Filistinli şehit oldu, 2 Filistinli yaralandı.

İşgalci İsrail Gazze’de Hamas’a ait noktaları vurdu: 1 şehit

İşgalci İsrail ordusunun resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada, Gazze’den fırlatıldığı belirtilen 10 rokete karşılık olarak savaş uçaklarının Gazze’de bazı hedefleri vurmaya başladığı kaydedildi.

Gazze’deki Filistin Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Eşref el-Kudra yaptığı açıklamada, İsrail savaş uçaklarının Han Yunus kentinin batısında bir bölgeye düzenlediği saldırıda yaralanan 3 kişinin kentteki Nasır Hastanesi’ne kaldırıldığını, yaralılardan Ahmed Muhammed eş-Şihri’nin (27) burada şehit olduğunu söyledi.

SİLAH ÜRETİM MERKEZLERİNE TERÖR SALDIRISI

Öte yandan işgalci İsrail Gazze’nin güney orta kesim ve kuzey bölgelerine terör saldırıları düzenledi.

Saldırılan bölgelerin arasında Hamas’a ait, deniz gücü, hava savunma sistemi, anti füze simülatörü, eğitim sahaları, silah üretim merkezi, silah deposu olarak kullanılan askeri bir bölge olduğu bildirildi.

Gazze’deki güvenlik kaynaklarından alınan bilgide, hedef alınan noktaların Hamas Hareketi’ne bağlı İzzedin el-Kassam Tugaylarına ait olduğu aktarılmıştı.