Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

İşgalci İsrail katliamları için yasal kılıf hazırlıyor

İşgalci İsrail katliamları için yasal kılıf hazırlıyor

ABD Başkanı Donald Trump’ın Kudüs’ü Filistin işgalcisi İsrail’in başkenti olarak tanıması ve Tel Aviv’deki büyükelçiliğini Kudüs’e taşıması, işgal güçlerini Filistinliler üzerindeki katliamlarını yoğunlaştırdı. ABD’nin büyükelçiliğini Kudüs’e taşıdığı sırada Gazze Şeridi’nde Siyonist İsrail askerler, onlarca masum Filistinliyi şehit etmiş, binlerce Filistinli de yaralanmıştı.

Siyonist İsrail, yaptığı bu katliamlara yasal kılıf hazırlamak için harekete geçti. Yaşlı, engelli, kadın, çocuk ayrımı yapmadan masum sivilleri katleden işgalci İsrail, askerlerini korumak için görüntelerini gizlemeye çalışıyor. 

KATLİAMI GİZLEYECEKLER!

İsrail hükümeti, askerlerinin yaptığı katliamın dünya basınında daha fazla yer almaması için ‘ordu eylemlerini görüntülemeyi suç haline getiren’ bir tasarıyı meclise sundu. 

TASARI UCM’YE TAŞINACAK

Filistinli Gazeteciler Sendikası Ömer Nezzal da işgalci İsrail’in skandal adımına ilişkin açıklamalarda bulundu. İsrail’in savaş suçları işlemeye devam ettiğini ve bunları tüm dünyanın gözü önünde yaptığını belirten Nezzal, “Bu kararı Uluslararası Ceza Mahkemesine taşınacağız” dedi.

ULUSLARARASI ADALETTEN KURTULMAK İSTİYORLAR

İşgal güçlerine daha fazla suç işleme imkanı vermek için böyle bir adım atıldığını dile getiren Nezzal, “Bu kanun aracılığıyla cezadan ve uluslararası adaletten kurtulmak istendiğini” diye konuştu.