Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Veya Kayıt Ol
Kayıt Ol

İşgalci İsrail polisinden Mescid-i Aksa’da Müslümanlara müdahale

İşgalci İsrail polisinden Mescid-i Aksa’da Müslümanlara müdahale

Siyonist İsrail polisi, işgal altındaki Doğu Kudüs’te bulunan Mescid-i Aksa’ya baskın düzenleyen işgalci siyonistlere tepki gösteren cemaate, ses bombası ve göz yaşartıcı gazla müdahale etti.

Bir grup siyonist işgalci, İsrail polisi eşliğinde Mescid-i Aksa’ya baskın düzenledi. Görgü tanıklarından edinilen bilgiye göre, siyonist işgalcilere tekbir getirerek tepki gösteren cemaate ses bombası ve göz yaşartıcı gazla müdahale eden katil İsrail polisi bazı Filistinlileri de darbetti. 

Görgü tanıkları ayrıca, İsrail polisinin Aksa avlusundaki Kıble Mescidi’nin içerisine sığınan cemaatin üzerine de ses bombası ve göz yaşartıcı gaz attığı, ardından mescidin kapılarını zorla kapattığını aktardı. 

Terörist İsrail polisi sağlık görevlilerine izin vermedi

Kudüs İslami Vakıflar İdaresi Sözcüsü Firas Dibs de yaptığı yazılı açıklamada, İsrail polisinin Aksa muhafızlarından Halil et-Terhune’yi darbettiğini belirtti.

İsrail polisinin sağlık görevlilerine Terhune’ye müdahale etmelerine izin vermediğine dikkati çeken Dibs, İsrail polisinin ayrıca İsam Necib isimli Aksa muhafızını da gözaltına aldığını aktardı.

Dibs, Aksa’ya baskın düzenleyen siyonist işgalci sayısının 850 kişiyi bulduğunu belirtti. 

Aksa’da bulunan AA foto muhabiri de çok sayıda Filistinli’nin Aksa’nın avlusunda toplandığını ve Yahudi yerleşimcilerin baskınlarının devam etmesi nedeniyle gerginliğin devam ettiğini belirtti. 

Doğu Kudüs’ü 1967’de işgal eden siyonist İsrail, 1981 yılında uluslararası hukuku hiçe sayarak burayı ilhak etti. Siyonist işgalciler bundan tam 38 yıl önce bugün gerçekleşen ilhaka “Kudüs’ün birleştirmesi ismini” vererek bunu çeşitli taşkınlıklarla kutluyor.

Günün Manşetleri Günün Son Dakika Haberleri