Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

İşgalci İsrail’den bir köye gece baskını!

Kudüs’ün kuzeydoğusunda yer alan el-İseviyye köyündeki el-Erbain Camii çevresinde işgal güçlerinin saldırısı sonucu gençlerden bazıları yaralandı.

İşgalci İsrail’den bir köye gece baskını!

Filistin Kızılayı, El-İseviyye köyünde işgal güçlerinin attığı ses bombasıyla başından yaralanan bir gence ilk yardım ekiplerinin müdahalede bulunduğunu, gencin daha sonra hastaneye kaldırıldığını ve yarasının orta derecede olduğunu açıkladı.

Görgü tanıkları, işgal güçlerinin El-Erbain Camii çevresinde bir grup gence saldırdığını ve gençleri öldüresiye darp ettiğini, gençlerden bazılarının vücutlarında darp izleri oluştuğunu bildirdi.

Sokağa çıkmak yasaklanıyor veya engelleniyor

İşgalci İsrail askerlerinin El-İseviyye köyünde yaşanan çatışmalar sırasında Mühenned Ebu Asab isimli genci gözaltına aldığı ve polis aracıyla götürdüğü kaydedildi.

Baskın sırasında haklarını savunan Filistinli gençlerin yapılan zulüm ve ihlallere karşı gösterdiği tepki sonucu arbede yaşandı. Çıkan arbedede bir işgalci askerin yaralandığı bildirildi.

Görgü tanıkları, işgal güçlerinin El-İseviyye köyü merkezine barikat kurduğunu ve köy sakinlerinin sokağa çıkmalarının engellediğini belirtti.