Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

İşgalci İsrail’den Filistinli şehidin naaşına buldozerle insanlık dışı muamele

Terör devleti İsrail askerlerinin, abluka altındaki Gazze Şeridi sınırında vurdukları Filistinlinin naaşını buldozerle almaya çalıştı. Bu sırada insanlık dışı görüntüler ortaya çıktı.

İşgalci İsrail’den Filistinli şehidin naaşına buldozerle insanlık dışı muamele

Terör devleti İsrail abluka altında tuttuğu Gazze Şeridi’nde insanlık dışı uyulamalarına her gün bir yenisini ekliyor. İşgal askerlerinin sabah saatlerinde Gazze sınırı yakınında ateş açtığı bir Filistinli şehitk düşerken olayın ardından Filistinli bir grup naaşı olduğu yerden almaya çalıştı.

Ancak sosyal medyaya düşen görüntülerde, bölgeye gelen İsrail ordusuna ait buldozerin, naaşı almaya çalışan Filistinlilere engel olmaya çalıştığı görüldü. Buna rağmen Filistinlilerin naaşı alarak bölgeden uzaklaşmaya çalıştığı sırada silah sesleri duyuldu.

SİLAH SESLERİ VE SARSICI ANLAR

Naaşı almaya çalışanlara ateş açan İsrail askerlerinin bacağından vurduğu bir Filistinli yere düştü.
Ateş açılmasının ardından Filistinliler naaşı bırakmak zorunda kalırken grubu takip eden İsrail buldozeri cesedi almaya çalışırken insanlık dışı görüntüler ortaya çıktı.

PARÇALADI, SÜRÜKLEDİ

Buldozeri kullanan kişi, Filistinlinin naaşını kepçeye almak isterken parçaladı ve daha sonra da parçalanmış cesedi sürükleyerek bölgeden uzaklaştı.

İsrail ordusu, “patlayıcı madde yerleştirmek” için sınıra yaklaştığını iddia ettiği 2 kişiye ateş açıldığını duyurmuştu.