Son Dakika

İşgalci İsrail’in küstahlığı Batı’nın ürünüdür

Mesicid-i Aksa’yı kapatan ve 3 Filistinli’yi şehit eden Siyonist İsrail yönetimini eleştiren Genç, “Siyonistlerin bu küstahça davranışlarının kaynağı batıdan aldığı cesarettir” dedi.

İşgalci İsrail’in küstahlığı  Batı’nın ürünüdür

Burak Çolo / Diriliş Postası

Siyonist İsrail polisi, Mescid-i Aksa’da silahlı saldırı girişiminde bulunduğunu iddia ettiği 3 Filistinliyi şehit etti, Mescid-i Aksa’yı kapattı. Mescid-i Aksa’da 1967 yılından bu yana ilk kez Cuma Namazı kılınmadı. Anadolu Gençlik Vakfı, Siyonist İsrail’in Filistin’i işgali ve Müslümanlara karşı ırkçı tutumunu İstanbul Levent’te protesto etti. Açıklamalarda bulunan Anadolu Gençlik Vakfı İstanbul İl Başkan Yardımcısı Yunus Genç, İslam coğrafyasındaki terör olaylarının her birinde parmağı olan işgalci İsrail, Müslümanları kışkırtmaya yönelik aşağılık davranışlarına devam ediyor, diyerek şu sözleri kaydetti: “Maalesef uluslar arası camiada devlet vasfı taşıyan, gerçekte bir terör örgütü gibi davranan Siyonist İsrail bugün 3 Filistinli Müslüman’ı şehit etti. Mescid-i Aksa’da da Cuma Namazı kılmayı yasakladı. Bugüne kadar geçen 50 yıl içerisinde ilk defa mescid-i Aksa’da Cuma namazı kılınamamıştır. Terör örgütü İsrail en başından bu yana Mescidi-i Aksa’ya yönelik Filistin’de kan dökmekten imtina etmemektedir. İsrail küstahca tüm kutsal değerlerimize saldırarak Filistinli Müslümanları çileden çıkartmaktadır. İşgalci İsrail’in yaptıkları asla kabul edilir değildir. İsrail sadece Müslümanlar için değil tüm insanlar için bir beladır. Siyonistlerin bu küstahça davranışlarının kaynağı batıdan aldığı cesarettir. BM, NATO, ABD ve AB İsrail’in her yaptığına açıktan destek olmaktadır. İslam coğrafyasının parçalanmışlığı, başta Türkiye olmak üzere İslam ülkelerinde ki hükümetlerin batı ile olan ilişkileri İsrail’i cesaretlendirmektedir. Şunu tüm dünya iyi bilmeli ki Müslümanların Yahudi düşmanlığı yoktur. Ancak işgalci İsrail’in varlığın sapkın Siyonizm düşüncesi asla kabul edilemez.” İfadelerini kullandı.

“KUDÜS MİRAÇ’IN ŞEHRİDİR”

Sözlerine devam eden Genç, “Terör devletinin olduğu sürece bu toprakların barış ve huzura kavuşması mümkün değildir. Mesicid-i Aksa’nın işgali asla kabul edilemez. Kudüs miracın şehridir. Mescid-i Aksa mübarek kılınmış bir yerdir. Katil Siyonistlerin Mescid-i Aksa’da kanlı postallarıyla gezmesi en aşağılık davranıştır. Irklarının üstünlüğünü savunanların insanlığa getireceği tek şey köleliktir. Coğrafyaya barış ve huzurun gelebilmesi için yönetimin tekrar Müslümanlara geçmesi gerekmektedir. Hz. Davut’un hakimiyeti insanlığa davet getirmiştir, Hz. Süleyman’ın hakimiyeti insanlığa davet getirmiştir, Hz. Ömer Kudüs’ü fetih etmiş ve oradaki tüm insanların can ve mal emniyetini sağlamış bölgeye huzur ve saadet gelmiştir. Sultan Selahaddin Eyyubi Kudüs’ü fetih etmiş ve herkesin huzurunu sağlamıştır.
Osmanlı Kudüs’e adalet getirmiştir. Haçlılar Kudüs’e yapmış oldukları seferlerde Müslüman ve Yahudi katliamları yapmışlardır. Aynı şekilde Kudüs Siyonist Yahudilerinin eline geçtiğinde ise Müslüman ve Hıristiyan katliamı yapmışlardır. Çünkü insanlığa saadet getirecek tek şey İslam’dır.” Şeklinde konuştu. Muzaffer Aktürk Hoca’nın dua ettirmesiyle protesto son buldu.

Yorumlar