Son Dakika

İslam dünyasına ‘Yeni Emek Hareketi’

Diriliş Postası / Ankara Bayındır Memur- Sen Genel Başkanı Soner Can Tufanoğlu, “Birleşmiş Milletler’ in(BM) altında emek hareketi olarak Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) var.
İslam dünyasına ‘Yeni Emek Hareketi’

Diriliş Postası / Ankara

Bayındır Memur- Sen Genel Başkanı Soner Can Tufanoğlu, “Birleşmiş Milletler’ in(BM) altında emek hareketi olarak Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) var. Afrika Birliği’ne bağlı olarak KOATO var. BM’ den sonra en büyük teşkilat olan İslam İşbirliği Teşkilatı’nın altında emek hareketi yok. Bunun tohumlarını serpmeye çalıştık. Son bir yıl içerisinde 50’nin üzerinde ülkeye ziyarette bulunduk. Bunların altyapısını hazırlıyoruz.

İnşallah İslam İş Birliği Teşkilatı’na bağlı bir emek hareketi oluşturacağız” diye konuştu. İç savaşların hepsinin Müslüman coğrafyasında olduğunu ve bu durumun tesadüf olmadığını belirten Tufanoğlu, “Uluslararası güçler tarafından Müslüman coğrafyasında karışıklık oluşturulmak isteniyor. ILO bu durum için hiçbir açıklamada bulunmuyor ve hareket etmiyor. Bu durum yeni bir şeyin ihtiyacını oluşturuyor. Biz artık mazlumun yanında emekçinin yanında yer alan bir teşkilat kurmak istiyoruz. Uluslararası güçlerin emrinde olan bir teşkilatla yürümüyor. Emek hareketini kontrol etme çabaları var” ifadesini kullandı.

Yorumlar

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.