Son Dakika

İslam düşmanı Yiannopoulos'un ülkeye girişi yasaklandı

Yeni Zelanda'da bir camiye düzenlenen Hristiyan terörist saldırı sonucunda şehit olan Müslümanlar ve olay hakkında İslam karşıtı ifadeler kullanan Breitbart haber sitesinin eski editörü aşırı sağcı Milo Yiannopoulos, Avustralya'ya alınmadı.
İslam düşmanı Yiannopoulos'un ülkeye girişi yasaklandı

Avustralya Federal Göçmen Bakanı David Coleman, Breitbart haber sitesinin eski editörü aşırı sağcı Milo Yiannopoulos hakkında yaptığı yazılı açıklamada, bu yıl Yiannopoulos'un yapmayı planladığı söyleşi turu için ülkeye girişine izin verilmeyeceğini duyurdu.

"YİANNOPOULOS'UN YORUMLARI DEHŞET VERİCİ, NEFRET DOLU VE BÖLÜCÜ"

Coleman, aşırı sağcı Yiannopoulos'un sosyal medyadaki paylaşımlarına tepki göstererek, şu ifadeleri kullandı:

"Yiannopoulos'un Christchurch terör saldırısıyla ilgili sosyal medyadaki yorumları dehşet verici, nefret dolu ve bölücü. Christchurch'teki terörist saldırı, dinlerini barışçıl şekilde uygulayan Müslümanlara yapıldı. Bu, kusursuz bir kötülük eylemiydi. Avustralya, bu insanlık dışı eylemi kınayan Yeni Zelanda ve dünyadaki Müslüman topluluklarla birlikte duruyor."

ABD'de yayın yapan ve alternatif sağcı çizgisiyle tanınan Breitbart sitesinin eski editörü Yiannopoulos, Yeni Zelanda'daki iki camiye yapılan İslamofobik terör saldırıları sonrası Facebook hesabından yaptığı paylaşımda, İslam'ı "barbar ve yabancı dini kültür" olarak nitelemişti.

İslam karşıtı açıklamalarıyla tepki çeken Milo Yiannopoulos, pedofili içerikli bir yorumundan sonra kamuoyunda oluşan baskılara dayanamayıp 2017'de Breitbart'taki görevinden istifa etmişti.

Yorumlar

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.