Son Dakika

'İslam ümmeti Türkiye'yle gurur duyuyor'

Türkiye'nin Yeni Zelanda'da 2 camiye düzenlenen saldırılara yönelik tavırlarını memnuniyet ve takdirler karşılayan Hamas'tan, "İslam ümmeti, Türkiye'nin oynadığı ve ümmetin onuru ve saygınlığını koruyan bu rolle gurur duyuyor." açıklaması yapıldı.
'İslam ümmeti Türkiye'yle gurur duyuyor'

Hamas, Türkiye'nin Yeni Zelanda'daki Christchurch kentinde cuma namazı sırasında iki camiye yapılan terör saldırılarına karşı aldığı tavrı ve diplomatik düzeyde sarf ettiği çabayı takdir etti.

Hamas Sözcüsü Sami Ebu Zuhri, başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Türkiye'nin söz konusu saldırılara karşı takındığı tutumu "seçkin" diye nitelendirdi.

'İSLAM ÜMMETİ GURUR DUYUYOR'

Türkiye'nin olayı yakinen takip ettiğini, diplomatik ve politik düzeyde gerekli çabayı sarf ettiğini vurgulayan Ebu Zuhri, "İslam ümmeti, Türkiye'nin oynadığı ve ümmetin onuru ve saygınlığını koruyan bu rolle gurur duyuyor." dedi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN KARAR ALDI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Yeni Zelanda'da Nur Camii'ne ve orada ibadet etmekte olan Müslümanlara yapılan terör saldırısını şiddetle kınıyor, faillerini lanetliyorum." ifadelerini kullanmıştı.  

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Prof. Dr. Fahrettin Altun da Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, Yeni Zelanda Devlet Başkanı Reddy'i telefonla aradığını ve kendisine Başkan Yardımcısı Fuat Oktay ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nu, bir heyetle birlikte Yeni Zelanda'ya göndereceğini ilettiğini kaydetti. 

Yorumlar

Nanik He hakikaten gurur duyuyorlar... bak En çok sevdiğiniz Filistine KKTC yi bile tanımıyor. Rumlarla iş tutuyor. Bak Mısır'a siyonistlerin kankası. Bak Arabistan'a Amerika'nın yalakası. Bir terörist kuruluş bunu söyledi diye manşet atmışsınız,

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.