Son Dakika

İsrail el işi ürünlerinden bile korkuyor!

Anneler Günü dolayısıyla Kudüs'te düzenlenen ve el işi ürünlerinin de yer aldığı kermesten korkan İsrail, Filistinli kadınları zorla dışarı çıkararak kermesi engelledi.
İsrail el işi ürünlerinden bile korkuyor!

İsrail polisi, işgal altındaki Doğu Kudüs'te Anneler Günü'nü kutlama amacıyla düzenlenmek istenen kermese engel oldu.  Filistinli kadınlar, Selahaddin Caddesi üzerinde bulunan Fransız Kültür Merkezi'nde her yıl Filistin'de 21 Mart'ta kutlanan Anneler Günü dolayısıyla kermes düzenlemek istedi. 

İsrail'i korkulu rüyası el işi ürünleri!

Kudüslü Kadınlar Derneği tarafından organize edilen ve el işi ürünlerin yer aldığı kermes İsrail polisince engellendi. 

Filistinli kadınları zorla dışarı çıkaran İsrail polisi, kültür merkezinin kapısını kapattı.  Polis, kültür merkezinin kapısına İsrail Kamu Güvenliği Bakanı Gilad Erdan'ın aldığı yasaklama kararının yazılı olduğu belgeyi astı.

Söz konusu belgede kapatma kararına gerekçe olarak kermesin "Filistin yönetimi tarafından finanse edildiği" iddiası gösterildi. Filistin'de her yıl 21 Mart'ta kutlanan Anneler Günü'ne geçen yıl Kudüs Yunus Emre Türk Kültür Merkezi ev sahipliği yapmıştı. 

Yorumlar

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.