Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

İtalya’da koronavirüs alarmı | 6 bin kişilik gemi karantinada

İtalya'da 7 bin kişilik kruvaziyer gemisi Çinli bir çiftin koronavirüs taşıdığı şüphesiyle karantinaya alındı. Gemide 30 Türk yolcu da bulunuyor.

İtalya’da koronavirüs alarmı | 6 bin kişilik gemi karantinada

İtalya’da 5 bin 200’i turist olmak üzere yaklaşık 6 bin kişiyi taşıyan bir yolcu gemisi Çinli bir çiftin sağlık durumu nedeniyle Roma yakınlarındaki Civitavecchia Limanı’na demir attı. Çiftin Çin’den yayılan ve tüm dünyayı endişeye sevk eden koronavirüs taşıma ihtimali değerlendirilirken gemi karantinaya alındı.

TÜRK YETKİLİ AÇIKLADI

Geminin Türkiye yetkilisi Ercan Abitağaoğlu, NTV’ye yaptığı açıklamada gemide 30 Türk yolcunun bulunduğunu ancak ilk bilgilere göre sağlık durumlarının iyi olduğunu açıkladı. Türk yetkili, Çinli çifte test yapıldığını birkaç saate sonucun geleceğini söyledi.

GEMİDEN İNMEK YASAK

Karantinaya alınan gemiden iniş yapılamazken, Çinli çiftin Hong Kong’da yaşadığını ve 27 Ocak’ta gemiye bindiklerini belirtildi. Gemideki Türk yolcuların ise 25 Ocak’ta gemiye bindikleri aktarıldı.