Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Katar Emiri talimat verdi! Suriyelilere 50 milyon dolarlık bağış

Katar Emiri talimat verdi! Suriyelilere 50 milyon dolarlık bağış

Katar, Suriyeli muhacirlere sahip çıktı. Katar Emiri Şeyh Temim, Suriye’de 2011 yılından bu yana devam eden “Esed” zulmünden kaçarak farklı ülkelere sığınan Suriyeli muhacirlere 50 milyon dolar bağışta bulunulması talimatı verdi.

TÜRKİYE, LÜBNAN VE ÜRDÜN’DEKİ MUHACİRLERE YARDIM

Katar Haber Ajansı QNA’da yer alan habere göre, bağışın; acil yardım paketi ve Katar Kalkınma Fonu aracılığıyla Türkiye, Lübnan ve Ürdün’deki Suriyeli muhacirlere ve ayrıca Suriye’de YPG/PKK terörü nedeniyle yerlerinden edilmiş kişilere yönelik bir dizi kalkınma programı şeklinde olacağı ifade edildi.

Haberde, Suriye içinde yerinden edilenlere 20 milyon dolar, Ürdün, Türkiye ve Lübnan’daki muhacirlere destekleme programına ayrı ayrı 10’ar milyon dolar tahsis edileceği kaydedildi.

Lübnan’a tahsis edilecek 10 milyon doların 1,5 milyon dolarlık kısmının Katar Hayır Kurumu’nun başlattığı “Arsal’a yardım edin” kampanyasına destek için ayrılacağı bilgisi geçildi.

“ARSAL’A YARDIM EDİN” KAMPANYASI

Katar Hayır Kurumu’nun, Lübnan’ın Beka vilayetine bağlı Arsal bölgesindeki muhacirler için başlattığı yardım kampanyasıdır. Kampanya kapsamında, 20 milyon Katar riyali (yaklaşık 5,5 milyon dolar) toplanmasının amaçlandığı belirtildi. Toplanan yardımlarla, Arsal’daki muhacirlerin zorlu kış şartları nedeniyle gördükleri zararı karşılamak için barınak, gıda, ısınma, sağlık gibi alanlarda kullanılacağı kaydedildi.