Son Dakika

Katar: Suriye'nin Arap Birliğine geri dönüşünü reddediyoruz

Katar Dışişleri Bakanı el-Sani, Suriye'nin Arap Birliği'ne dönüşünü reddettiklerini belirterek, Şam'daki büyükelçiliği tekrar açmayı düşünmediklerini söyledi.
Katar: Suriye'nin Arap Birliğine geri dönüşünü reddediyoruz

Katar Dışişleri Bakanı  Muhammed bin Abdurrahman el Sani, Esed/Hamaney rejimi olan ilişkilerine yönelik yeni bir açıklama yaptı. İki ülke arasındaki ilişkilerde normalleşmeye gitmek için herhangi bir işaret olmadığını belirten el-Sani, Şam'daki büyükelçiliği tekrar açmayı düşünmediğini söyledi.

"SURİYE'NİN ARAP BİRLİĞİNE GERİ DÖNÜŞÜNÜ REDDEDİYORUZ"

El-Sani, Suriye'nin Arap Birliği'ne dönüşünü reddettiklerini belirterek, "Suriye rejimi ile normalleşmeyi teşvik edici herhangi bir işaret yok" dedi.

SURİYE'NİN ARAP BİRLİĞİ ÜYELİĞİ ASKIYA ALINMIŞTI

Suriye'nin Arap Birliği üyeliği iç savaşın patlak verdiği 2011 yılında askıya alınmıştı.

Öte yandan Bahreyn ile Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) geçtiğimiz ay, 2011 yılında kapattıkları elçiliği geri açmış ve rejim ile iletişime geçmek istediklerini açıklamıştı. BAE'nin yanı sıra Suudi Arabistan'da Esed ile tekrar görüşmenin planlarını yapıyor.

Yorumlar

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.