Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Kardeşlerini Unutma Beklenen Sensin

Kime ne anlatacaksın?

Terör örgütü olarak kabul edilmesine rağmen, PKK’nın kurulmasına destek veren, büyüten, koruyan, kollayan Emperyalist Batı, Barış Pınarı Harekâtı ile birlikte çılgına döndü. “Türkiye’nin meşru güvenlik kaygılarını anlıyoruz ama operasyonu durdursun” çağrısı tekrarlandı.

Gökhan Yılmaz
Kime ne anlatacaksın?

Barış Pınarı Harekâtı’nın başlaması ile birlikte yalan bombardımanı ile birlikte algı operasyonları da başladı. PYD, YPG, DSG… İsmi değişse de kimler tarafından desteklendiği herkesin malumu terör örgütü PKK’ya karşı başlatılan operasyonun ardından, PKK’yı kuran, büyüten, koruyan Batı korosu hep bir ağızdan “Türkiye’nin meşru güvenlik kaygılarını anlıyoruz ama operasyonu durdursun” nakaratını tekrarlıyor.

“PKK İLE ÇALIŞTIK” İTİRAFI

PKK’ya kucak açan, faaliyetlerine izin veren, haraç toplamasına göz yuman Almanya, Fransa, Danimarka, Hollanda, Belçika, İngiltere, hatta “Silah satışını durdurduk” açıklaması yaparak böyle bir ülke olduğunu hatırladığımız Finlandiya bile “Türkiye operasyonu durdursun” açıklaması yaparken, yayımlanan mesajlardaki “tonun, kalıbın ve duygusuzluğun” aynılığı dikkat çekiyor.  Özellikle ABD Başkanı Donald Trump’ın açık bir şekilde PKK ismini kullanarak “Bizimle çalıştılar” sözleri ile PKK’nın ABD tarafından kullanıldığını itiraf ettiği bir ortamda Batılı ülkelerin aynı tonda “Operasyonu durdurun” demelerinin hiçbir anlamı yok.

SENEGAL’DEN DUA

Oyun kurduğunu ve herkesin bu oyuna inandığını zanneden Emperyalist Batı’ya karşı “Laf anlatma çabası” kuzuyu yemeye niyetli kurdun hikâyesine benziyor. PKK’nın terör örgütü olduğunu kabul eden ama Türkiye’nin buna sessiz kalmasını isteyen Batılı emperyalistlere karşı, Senegal’den semaya “Allah Mehmetçik’i muzaffer eylesin. Türkiye ve İslam’ın düşmanlarına karşı galip getirsin” şeklinde dualar yükselirken, Üsküp’te Fetih Suresi okunması, Suriye’nin asıl sahiplerinin duaları daha değerli ve önemli.

Batılı korodan gelen tepkiler şu şekilde:

TRUMP’TAN PKK İTİRAFI

Yaptığı her yeni açıklamada bir önceki açıklamasını tekzip eden ABD Başkanı Donald Trump’ın önceki gün yaptığı paylaşımlar ABD’nin PKK ile işbirliğini açık bir şekilde ortaya koydu. Trump, özetle şunları söyledi:

“Barack Obama döneminde olduğu gibi Türkiye’nin ölümcül düşmanı olan PKK ile ortaklık yaptığınız zaman, bu son derece zor bir durum olur. Onlar uzun yıllardır birbirinden nefret ediyorlar. Kürtlere inanılmaz derecede büyük miktarda silah ve mühimmat anlamında para harcadık. Ancak orada farklı fraksiyonlar var. Mesela PKK var, farklı bir oluşum. Onlar bizimle çalıştılar. Zor bir grup ama bizimle çalıştılar. Onlar kendi toprakları için savaşıyorlar.”

AB: OPERASYONU SONLANDIRIN

28 Avrupa Birliği (AB)  üyesi ülke adına yazılı açıklama yapan AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini, Suriye’de kalıcı çözümün askeri yollarla sağlanamayacağını belirtti.

Mogherini, açıklamada, “AB Türkiye’ye tek taraflı askeri operasyonunu sonlandırması çağrısında bulunuyor. Suriye’nin kuzey doğusunda yaşanacak yeni çatışmalar tüm bölgenin istikrarına zarar verecektir” dedi.

YUNAN VEKİL SYGROS: SAVAŞIRIZ

Yunanistan’da iktidar partisi Yeni Demokrasi’nin Atina milletvekili uluslararası hukuk uzmanı Angelos Syrigos, “Türkiye’nin Suriye işgalinde Fransa YPG yanında savaşa dahil olursa, Yunanistan da (Türkiye’ye) savaş açar” ifadelerini kullandı.

BAE, BAHREYN VE SUUDİ ARABİSTAN ŞAŞIRTMADI

Terör örgütü YPG’ye karşı başlatılan Barış Pınarı Harekatı, ABD’nin kuklası Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri ve Bahreyn tarafından kınandı.

FİNLANDİYA GÜLDÜRDÜ
Finlandiya Başbakanı Antti Rinne, Türkiye’nin Suriye’nin kuzeydoğusuna yönelik operasyonunu kınadı. Rinne, yaptığı açıklamada, “Türkiye’nin eylemleri Suriye’deki hâlihazırdaki karmaşık krizi derinleştirmektedir. Tedbirlerin Suriye’deki insani durum üzerindeki etkileri konusunda çok endişeliyiz” dedi. Rinne, “Hükümet, Türkiye’ye veya savaşa katılan diğer ülkelere yeni silah ihracat lisansı vermeyecek” ifadelerini kullandı.
Danimarka Dışişleri Bakanı Jeppe Kofod da “Türkiye’nin Suriye’deki askeri operasyonundan derin endişe duyuyoruz” dedi.

Yorumlar (1 Yorum)

  • Avatar

    Ömür

    Çok beklersiniz Türklerde aşılması imkansız bir zihniyet var başladığı işi yarım bırakmaz kim nederse desin biz liderimizle gurur duyuyoruz

Yorumları Gör (1 Yorum)