Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Kral Selman ile John Kerry Suriye ve Kudüs’ü görüştü

Kral Selman ile John Kerry Suriye ve Kudüs’ü görüştü

Amerika Birleşik Devletleri Dışişleri Bakanı John Kerry’nin Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz ile bir araya geldiği bildirildi.
Suudi Arabistan Haber Ajansı SPA’nın haberine göre, beraberindeki heyetle birlikte Suudi Arabistan’ı ziyaret eden Kerry, başkent Riyad’daki cumhurbaşkanlığı sarayında Kral Selman’la bir araya geldi. İkilinin görüşmesinde bölgede ve özellikle Filistin topraklarında yaşanan gelişmeler, Filistinlilerin İsrail saldırılarından korunması ile Suriye’deki gelişmeler değerlendirildi.
Kerry, Kral Selman ile görüşmesinin ardından Suudi Veliaht Prensi ve İçişleri Bakanı Prens Muhammed bin Nayif bin Abdulaziz ile de bir araya geldi.
ABD Dışişleri Bakanı John Kerry, Ürdün’den ayrılmadan önce yaptığı ve devlet televizyonunda yayınlanan açıklamasında, Ürdün ile İsrail’in, Harem-i Şerif ve Aksa’nın avlusuna kamera yerleştirilerek 24 saat denetlenmesi konusunda anlaştığını, Netanyahu’nun da Müslümanların Harem-i Şerif’te namaz kılmalarına, gayrimüslimlerin ise sadece ziyaret etmesine imkan tanıyacak bir politika izlemeyi kabul ettiğini duyurmuştu.
RİYAD AA

Etiketler