Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Libya ordusu, “Trablus Havaalanı” operasyonunu başlattıklarını resmen duyurdu!

Geçtiğimiz günlerde Trablus Havalimanı'nı almak için başlatılan operasyonlar sonuç verdi. UMH sözcüsü Kununu, Trablus Havalimanı'nı Hafter militanlarından temizlemek için operasyonun başladığını resmen duyurdu.

Libya ordusu, “Trablus Havaalanı” operasyonunu başlattıklarını resmen duyurdu!

Uluslararası tanınırlığa sahip Libya hükümeti ordusu, darbeci Hafter militanlarına karşı başarılı operasyonlarını aralıksız sürdürüyor.

Bu kapsamda UMH ordusu sözcüsü Albay Muhammed Kanunu, darbeci Hafter’e bağlı militanların bulunduğu Mitiga Uluslararası Havaalanı’nı (Trablus Havaalanı) kurtarmak için operasyon başlatıldığını açıkladı.

RESMEN DUYURDU

Açıklamada “Trablus Havaalanı operasyonunu resmen duyuruyoruz. Havaalanı içerisinde bulunan terörist Hafter militanlarını temizleme emrini verdik.” ifadeleri yer aldı.

Kununu ayrıca, Trablus Havalimanı operasyonu için 2 gün önceden çevrede yapılan operasyonları hatırlatarak bunların şimdi gerçekleştirecekleri kritik öneme sahip havalimanı operasyonu için bir hazırlık olduğunu belirtti.

Trablus Havalimanı, 2019 yılının Nisan ayından bu yana Hafter güçlerinin elindeydi.

3 TANK İMHA EDİLDİ

Sabah saatlerinde Trablus Havaalanı ve Kasr bin Gasir’e 3 SİHA operasyonu ile 3 tank vuruldu.