Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Makedonyalı soydaşlara proje eğitimi

Makedonyalı soydaşlara proje eğitimi

Makedonya’da yaşayan Türklere, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA), Avrupa Birliği (AB) ve Katılım Öncesi Yardım Aracı (IPA) için proje hazırlama yöntemleri gösterildi. 

Bu ülkedeki Türklerin ihtiyaçları doğrultusunda düzenlenen Poje Eğitim Programı, başkent Üsküp’te başladı.

TİKA desteğiyle Makedonya Türk Sivil Toplum Teşkilatları Birliği (MATÜSİTEB) organizasyonunda düzenlenen beş günlük eğitimde, TİKA, AB ve IPA için nasıl proje hazırlanabileceği hakkında bilgi verilecek. 

TİKA Üsküp Koordinatörü Teoman Tiryaki, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kurum olarak eğitim alanında birçok proje ve faaliyet yürüttüklerini belirterek, bu programın sonunda katılımcıların projeler hazırlayıp ilgili kurumlara sunabilecek seviyeye geleceklerini kaydetti.

MATÜSİTEB Başkanı Tahsin İbrahim, eğitimin, Makedonya’da yaşayan Türklere proje hazırlama noktasında yardımcı olacağına inandığını dile getirdi.

Programın koordinasyonunu üstlenen Geleceğin Eğitimi Derneği kurucu üyesi Ünal Akyüz de dernek olarak Türkiye’nin uluslararası kazanımlarını yerel ve küreselde vatandaş ve soydaşlarla paylaşmayı amaçladıklarını belirterek, Makedonya’nın AB ve diğer uluslararası fonlardan daha çok hibe alması için Türkiye’nin bu konudaki tecrübelerini paylaşmak istediklerini söyledi.

Yaklaşık 60 kişinin katıldığı seminerde, Türkiye’den gelen üç uzman beş gün boyunca 30 saat proje eğitimi verecek.

Etiketler
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!