Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Mescid-i Aksa, bugün kılınan sabah namazıyla birlikte yeniden ibadete açıldı

Koronavirüs tedbirleri kapsamında yaklaşık iki aydır kapalı olan Mescid-i Aksa bugün kılınan sabah namazı ile kapılarını ibadete tekrardan açtı. Yüzlerce Müslüman Harem-i Şerif'e dualar ve tekbirler eşliğinde girdi.

Mescid-i Aksa, bugün kılınan sabah namazıyla birlikte  yeniden ibadete açıldı

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle iki aydan fazla bir süre kapalı tutulan Kudüs’teki Mescidi Aksa yeniden ibadete açıldı.

Bugün sabah namazıyla kapıları açılan Mescidi Aksa’ya Müslümanlar dualar ve tekbirlerle giriş yaptı.

MİNARELERDEN DUYURULDU

Kudüs’te İslami Vakıflar Dairesi, Aksa’nın sabah namazından itibaren ibadete açılacağını Mescidi Aksa’nın minarelerinden duyurdu.

İslami Vakıflar Dairesi, Kovid-19’la mücadele kapsamında Mescidi Aksa’nın 23 Mart’tan itibaren kapatılması kararı almıştı.

SADECE GÖREVLİLERE İZİN VERİLDİ

O günden bu yana cemaatin girişine izin verilmezken, Aksa’da namazlar içeride bulunan görevli ve muhafızlar tarafından kılınmaya devam edildi.

Aksa’nın çevresindeki İsrail polisi Aksa’nın yeniden ibadete açılmasını görüntülemek isteyen AA muhabirlerinin görüntü almak için içeri girişine izin vermedi.

Kaynak : AA