Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Veya Kayıt Ol
Kayıt Ol

Mısır’da halk yeniden sokaklarda!

Mısır’ın birçok kentinde darbeyle yönetimi ele geçiren Cumhurbaşkanı Abdulfettah es-Sisi karşıtı protesto gösterileri düzenleniyor.

Mısır’da halk yeniden sokaklarda!

Mısır’da müteahhit ve sanatçı Muhammed Ali’nin günlerdir sosyal medya üzerinden yaptığı çağrılar sonucunda, birçok kentte Cuma namazından sonra Cumhurbaşkanı Abdulfettah es-Sisi karşıtı protesto gösterileri başladı.

Cuma namazından sonra yürüyüşe geçen göstericiler, Cumhurbaşkanı Sisi’nin görevi bırakmasını istedi. Gösterilerde sık sık “Defol Sisi” ve “Halk rejimin devrilmesini istiyor” sloganları atıldı.

Öte yandan başkent Kahire’de Tahrir Meydanı’na çıkan bütün yollar kapatılırken, metro seferlerinin de durdurulduğu belirtiliyor.

NE OLMUŞTU?

İspanya’da yaşayan Mısırlı müteahhit Muhammed Ali’nin sosyal medya üzerinden yayımlamaya başladığı videolar, kısa sürede yayılmış ve söyledikleri Mısır sokaklarında karşılık bulmuştu. Geçitiğimiz hafta birçok kentte Sisi karşıtı gösteriler düzenlenmişti.

Günün Manşetleri Günün Son Dakika Haberleri