Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Mısır’ın küstah çağrısına Katar ve Somali’den tepki

Türkiye’nin Barış Pınarı Harekatı’na başlamasının ardından Arap ülkelerini birliğe çağıran ve Türkiye’yi küstahça “işgalci” olarak nitelendiren Mısır’a Katar ve Somali’den sert tepki geldi.

Mısır’ın küstah çağrısına Katar ve Somali’den tepki

Arap Ligi Genel Sekreterliği görevinde bulunan Mısırlı siyasetçi Ahmet Ebu Gayt, Türkiye’nin terör örgütü YPG/PKK’ya karşı gerçekleştirdiği sınır ötesi operasyonla ilgili “Bir Arap devletinin toprağını işgal ve egemenliğine saldırı” ifadesini kullandı.

Bakanlar düzeyinde yapılan toplantıya başkanlık eden Irak Dışişleri Bakanı Muhammed el-Hekim, Türkiye’nin operasyonunu örgüt adına kınadı ve Suriye’nin Arap Birliği’nde askıya alınan üyeliğinin iade edilmesi yolunda bir çağrı yaptı.

Katar ve Somali temsilcileri toplantıda bu çağrıya/bildiriye itiraz etti. Toplantıyı yayınlayan Mısır Televizyonu ise Katar temsilcisi konuşurken yayını kesti.

Türkiye’nin uluslararası tüm platformlarda ve her fırsatta operasyonun yalnızca terör örgütlerine yönelik olduğunu belirtmesine rağmen, yapılan çağrıda yer alan ifadeler ‘skandal’ olarak nitelendirildi.

Yorumlar (1 Yorum)

  • Avatar

    Tkyrkyyldz 🇹🇷

    Bize vefalı Müslüman Türk demiş mazlumlar ..Biz Dostumuzuda düşmanımızıda Ayyıldızlı deftere ALACAK VERECEK olarak kayıt ederiz ..Sayın T.c bizim Reisin alfabesiyle BUDA BÖYLE BİLİNE …

Yorumları Gör (1 Yorum)