Son Dakika

Münbiç’te vatandaşlar, terör örgütü PKK/PYD vahşetini protesto etti

ABD’nin silah ve mühimmat desteğiyle Suriye’de ilerleyen bölücü terör örgütü PKK/PYD, işgal ettiği yerlerde kirli yüzünü gösteriyor. Eli kanlı örgüt, işgal ettiği Münbiç’te iki sivili işkence ederek öldürdü. İlçe halkı, cesetlerin bulunması üzerine Cuma namazı sonrası gösteri düzenledi.

Münbiç’te vatandaşlar, terör örgütü PKK/PYD vahşetini protesto etti

Suriye'de ABD'nin desteğiyle ilerleyen terör örgütü PKK/PYD, işgal ettiği Münbiç'te iki sivili öldürmesinin ortaya çıkması üzerine, bölgede cuma namazı sonrası protesto düzenlendi.

Münbiçliler, dün terör örgütü PYD/PKK'nın işkence ederek öldürdüğü siviller 25 yaşındaki Hannan El-Cerive ve 23 yaşındaki Abbud el- Minhan'ın cesetlerini bulmuştu. Gençlerin cesetleri, birininki başı bedeninden ayrılmış şekilde, ilçenin 20 kilometre doğusundaki Kebir İmo köyünde bulunmuştu. 

PKK/PYD ile aileler arasında çatışma çıktı

Kurbanların fotoğraflarının sosyal medya üzerinde yayılmasının ve ailelerinin çocuklarını teşhis etmesinin ardından, terör örgütü PYD/PKK ile gençlerin ailesi arasında silahlı çatışma çıkmıştı. Cuma namazından sonra da Münbiçli yüzlerce sivil, örgütü protesto etmek için toplandı. Göstericiler örgütün kenti bir an önce terk etmesini ve suçluların teslim edilmesini istedi.

Daha sonra cesetler morgdan alınarak ilçenin güneyindeki köylerine götürüldü.

Aktivistler halkı genel greve davet etti

Öte yandan kentteki aktivistler, terör örgütünün işledikleri suçları ve ihlalleri protesto etmek için halkı pazar günü genel greve davet etti.

Münbiç'i ABD'nin desteğiyle ele geçirmişlerdi

Terör örgütü PYD/PKK, Halep'in Fırat Nehri'nin batısında kalan Münbiç ilçesini, 2015'in sonunda ABD'nin desteği ile ele geçirmişti. Amerikalı yetkililerin DAEŞ çıkarıldıktan sonra örgüt unsurlarının ilçeyi terk edeceği yönündeki taahhütlerine rağmen terör örgütü, Münbiç'teki işgalini sürdürüyor.

Yorumlar