Son Dakika

“Müslüman ise teröristtir!”

ABD’de siyaset yapan Pakistan asıllı Shafi’nin görevden alınmasını isteyen İslam düşmanı Dorrie O’Brien, buna gerekçe olarak, “İslam dini ve kurallarına bağlı olduğu ve İslami terör gruplarıyla bağlantılı olabileceğini” öne sürdü.
“Müslüman ise teröristtir!”

Müslümanlar’a yönelik saldırı ve aşağılamalar devam ediyor. Dünya genelinde artan ırkçılık ve İslam düşmanlığı ABD’nin Texas eyaletinde adeta ete kemiğe büründü. Cumhuriyetçi Parti’nin Bölge Sorumlusu Dorrie O’Brien ve destekçileri, Haziran ayında Cumhuriyetçi Partinin Fort Worth Bölgesi Başkanvekili olan Pakistan asıllı Shahid Shafi’nin, görevinden alınmasını istedi. O’Brien ve İslam düşmanı arkadaşlarının tek gerekçesi ise Shafi’nin Müslüman oluşu.

“DÜZENLİ OLARAK CAMİYE GİDİYOR!”

Shafi’nin İslam dini ve kurallarına göre yaşadığını ve bu sebeple terör örgütleri ile bağlantılı olabileceği yönünde akla ziyan bir savunma yapan O’Brien ve arkadaşları, Shafi’nin dinini yaşantısına dikkat eden ve camiye düzenli olarak gitmekle suçladı. Shafi, kendilerine karşı çıkan diğer parti üyelerini de Teksas eyaletine “İslami şeriat düzeninin getirilmesine yardımcı olmakla” itham edildi.

Yorumlar

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.