Son Dakika

Müslümanlarla ilişkisi örnek ülke: Finlandiya

Fransa'daki akaryakıt zammı gösterilerinde bile İslam düşmanlığını bir şekilde gösterebilen Avrupa ülkelerinin arasında Finlandiya gibi Müslümanlara değer veren ülkelerde var. Yaklaşık 6 milyon nüfuslu ülkede Müslüman tebaa için yaşamın oldukça elverişli olduğu belirtiliyor.
Müslümanlarla ilişkisi örnek ülke: Finlandiya

Finlandiya'nın nüfusun yaklaşık 6 milyon olarak biliniyor. Ülkede 19. yüzyılda Rusya yönetimi tarafından sürülen Kırım Tatarlarının nüfusu hatrı sayılır şekilde etkili. 

Toplum tarafından dışlanmayan ve ekonomik olarak müreffeh olan Müslümanlar, İslami kimliklerini korurken Fin toplumuna ise entegre oldukları belirtiliyor. Müslüman STK’ları tanıyan ilk Avrupa ülkesi olan Finlandiya’da Müslümanlar sadece başkent Helsinki’de değil, Tampere ve Turku şehirlerinde de cami ve mescitlere sahip.

Şiddet ve nefret suçlarının oldukça az olduğu görülen ülkede farklı milletlere mensup kişilerin de kendilerini rahat ifade ettikleri kaydediliyor.

Kaynak: Dünya Bülteni

Yorumlar

şeybe ate Mutlak ve Muhakkakki, Bütün Müminler, Müslümanlar birbirinin Din Kardeşidir, Dostudur, Allaha İman eden, Hizipcilik ve ayrımcılık çıkarmayan, Allahın ve Rasulunun Bildirdiği, gösterdiği ve Öğrettiği şekilde İbadetlerini yapan Müslümanlar Birbirinin İman Kardeşidir, Kardeşlerinizin arasını, Hizipcilik, ayrımcılık çıkarmadan Sevgi, Saygı ve Hoşgörü temelinde düzeltin, O Halde Kardeşlerinizin arasını Bozmayın, Düzeltin, Düzeltici olunki, Allah Zül Celal Size Rahmet Etsin, “ der, MÜSLÜMAN SEVGİSİ, SAYGISI, HOŞGÖRÜSÜ, DOSTLUĞU HİCR SURESİ AYET 88 ve 85 “ Müminlere, Mümin Müslümanlara Merhamet kanatlarını indir,” “ Onlara Güzel bir Müsamaha ile Muamele et,”der

KARAMURAT Müslüman kimseye zalimlik yapmaz yapanlar sahte İslamcılar için geçerli olur kimse kimseye küçümseme duygusu na kapılmayın

Mehmet Ali bey müslümanlar terör kan kinle işi olmaz kuranda bunlar gunah dır ya sen bilmiyorsun yada müslümanları tanımıyorsun

Ali bey Uzun sürmez oranında iyi niyetine terörl kanla kinle yakmakla cevap verir o müslümanlar

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.