Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

National Interest: ABD, Rusya ve Çin’e karşı yenilgiye uğrayacak

National Interest: ABD, Rusya ve Çin’e karşı yenilgiye uğrayacak

Washington merkezli askeri analiz dergisi The National Interest, özellik son dönemde ABD’nin Rusya’ya yönelik yaptırımları nedeniyle iki ülke arasında çıkabilecek olası savaş ihtimaline dair bir yazı daha yayınlandı. ABD’nin askeri personel sayısının yeterli olmadığı ve kaynaklarının az olduğu belirtilen yazıda, savaş çıkması halinde Rusya ve Çin’e yenilgiye uğrayacağı ifade edildi.

ABD’DEKİ ASKER SAYISI EN DÜŞÜK ORANDA!

Ayrıca yazıda, ABD ordusundaki asker sayısının şu anda İkinci Dünya Savaşı’nın bitişinden bu yana görülenin en düşüğü olduğu ve bunun çok ciddi bir sorun olduğu ifadelerine yer verildi.

Yazıda, ABD ordusundaki yetersizlikler rakamlarla da sıralandı. Söz gelimi, ulusal savunma stratejisini yerine getirmek için 355 savaş gemisine gereksinim duyan ABD donanmasının elinde şu anda sadece 286 geminin olduğu belirtildi. ABD hava güçleriyse 389 filoya ihtiyaç duyarken, yalnızca 312 filoya sahip. Kara güçlerinin elindeyse 500 bin asker yerine 476 bin asker bulunuyor.

“ABD’Yİ HARİTADAN SİLEBİLİR”

Öte yandan, askeri analiz dergisi The National Interest’te 9 Kasım tarihinde yayınlanan bir yazıda yine Rusya ile savaş senaryosunun değerlendirildiği bir yazı kaleme alınmıştı.  ABD’nin Rusya’nın balistik füzelerine karşı savunma sistemi olmadığına dikkati çeken The National Interest, Rusya’nın yaklaşık 528 kara ve deniz bazlı balistik füzesinin olduğunu belirterek, Bu füzelerin küçük bir kısmıyla Rusya, ABD’yi yeryüzünden yok edebilir” ifadelerini kullanmıştı.