Son Dakika

NATO'dan S-400 açıklaması: Ulusal bir karar

NATO Genel Sekreteri John Stoltenberg, Türkiye'nin S-400 alımına ilişkin, "Ulusal bir karar. NATO açısından mesele bu sistemlerin entegre edilebilmesi" açıklamasında bulundu.

NATO'dan S-400 açıklaması: Ulusal bir karar

ABD, İngiltere ve Fransa'nın Suriye'de Esed/Hamaney rejimine yönelik düzenlediği operasyon hakkında açıklamalarda bulunan NATO Genel Sekreteri John Stoltenberg, operasyonun İran, Rusya ve Suriye'ye açık bir mesaj olduğunu belirterek, "Operasyon uluslararası kamuoyunun kenarda sessizce oturmadığını gösterdi" ifadesini kullandı.

"Kimyasal silah kullanmını azaltacak bir operasyon"

ABD ve müttefiklerinin düzenlediği operasyonun, gelecekte kimyasal silah kullanımını azaltacağı yönünde olduğunu aktaran Stoltenberg, "Birleşmiş Milletler'de kimyasal silahları bağımsız soruşturma yapılması konusunda çabalar oldu, Rusya engelledi" dedi.

"Rusya ile güçlü bir ittifak çizgisinin olmalı"

Stoltenberg, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un, 'Suriye konusunda Rusya ile diyaloğun güçlendirilmesi' yönündeki açıklamasına, "NATO siyasi olarak Rusya ile görüşülmesine karşı değil. Rusya ile diyalog olabilir ama güçlü bir ittifak çizgisinin olması gerektiğini düşünüyoruz" şeklinde yanıt verdi.

S-400 açıklaması

Türkiye'nin S-400 alımına ilişkin konuşan Stoltenberg, ulusal bir karar olduğunu belirterek, "NATO açısından mesele bu sistemlerin entegre edilebilmesi" dedi.

"3 NATO müttefiki güçlü bir mesaj verdi"

NATO Genel Sekreteri Stoltenberg, Suriye'de Esed rejimine yönelik düzenlenen operasyon için "Tiyatro" iddialarında bulunanlara, operasyonun "İran, Rusya ve Suriye'ye açık bir mesaj" olduğunu söyledi.

Yorumlar

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.