Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Veya Kayıt Ol
Kayıt Ol

Netanyahu, Rusya’da Trump’ın sözde barış planına destek arayacak

Terör devleti İsrail'in başbakanı Binyamin Netanyahu, Trump'ın bugün açıklaması beklenen "Yüzyılın Anlaşması" denilen sözde barış planına destek sağlamak için Rusya'ya gidiyor.

Netanyahu, Rusya’da Trump’ın sözde barış planına destek arayacak

İsrail başbakanı Binyamin Netanyahu, ABD Başkanı Donald Trump‘ın Filistin-İsrail meselesine “çözüm bulmak” iddiasıyla hazırladığı ve bugün açıklanması beklenen sözde barış planına destek aramak için Washington’dan Rusya‘ya geçecek.

İSRAİLLİ YETKİLİ AÇIKLADI

İsrail basınına konuşan ve adı açıklanmayan bir yetkili, Başbakan Netanyahu’nun Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile sözde barış planını görüşmek amacıyla Washington ziyaretini tamamladıktan sonra yarın Moskova’ya geçeceğini belirtti. Yetkili, Netanyahu’nun Putin’i, Trump’ın sözde barış planı hakkında bilgilendireceğini ifade etti.

ISSACHAR MESELESİNİ DE GÖRÜŞECEK

Öte yandan İsrail basını, Netanyahu-Putin görüşmesinde, Nisan 2019’da Moskova’daki havalimanında valizinde yaklaşık 10 gram narkotik madde bulunan ve bu nedenle 7,5 yıl hapse mahkum edilen İsrail-ABD vatandaşı Naama Issachar’ın serbest bırakılması konusunun da gündeme geleceğini yazdı.

DÜN ABD’YE GİTMİŞTİ

İsrail Başbakanı Netanyahu, “Yüzyılın Anlaşması” olarak adlandırılan sözde barış planını görüşmek üzere dün ABD Başkanı Trump ile Beyaz Saray’da bir araya gelmişti. Sözde barış planını açıklayacak Trump ile Netanyahu’nun bugün de bir araya gelmesi bekleniyor.

Günün Manşetleri Günün Son Dakika Haberleri