Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Netanyahu’dan komik propaganda: Putin ile dostluğu savaşı engellemiş

Terör devleti İsrail'in başbakanı Netanyahu, Putin'in kendisine "Sen başbakan olmasaydın, İsrail ile Rusya savaşa girebilirdi" dediğini iddia etti.

Netanyahu’dan komik propaganda: Putin ile dostluğu savaşı engellemiş

Terör devleti İsrail’in Başbakanı Netanyahu, bir yandan hakkındaki yolsuzluk dosyaları ile boğuşurken diğer yandan partisi Likud’un genel başkanlık seçimine hazırlanıyor. Bu nedenle zorlu bir propaganda süreci geçiren Netanyahu parti üyelerine şirin gözükmek için her yolu deniyor.

“ARAMIZDAKİ DOSTLUK OLMASA…”

Bu doğrultuda Netanyahu, İsrail Radyosu’na verdiği özel röportajda Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile ilgili ilginç bir iddia ortaya attı. Putin ile arasındaki yakın ilişkiye değinen Netanyahu, “Putin bana aramızdaki dostluk olmasa kendimizi askeri bir çatışmanın içinde bulabileceğimizi söyledi. Birkaç ayda bir görüşmemiz sayesinde bu (israil ile Rusya arasındaki olası savaş) engellenmiş oldu.” ifadelerini kullandı.

“ÜRDÜN VADİSİ” VAADİNİ YİNELEDİ

Netanyahu, ayrıca, işgal altındaki Batı Şeria’da yer alan Ürdün Vadisi ve yasa dışı Yahudi yerleşim birimlerinde “İsrail’in egemenliğini” ABD yönetimine kabul ettirme vaadini de tekrarladı. İsrail Başbakanı’na, hakkındaki 3 ayrı yolsuzluk davasından korunmak için, meclise dokunulmazlık başvurusu yapıp yapmayacağı da soruldu. Netanyahu bu soruyu yanıtsız bıraktı.

Likud partisi içinde yapılacak başkanlık seçiminde, Netanyahu ile milletvekili Gideon Saar yarışacak. Netanyahu’nun partideki başkanlık koltuğunu koruması bekleniyor.

KORKUDAN SIĞINAĞA KAÇTI

Öte yandan Netanyahu, bir seçim kampanyası etkinliği sırasında gerçekleşen roket saldırısı nedeniyle korumaları tarafından sahneden indirildi. İsrail televizyonları, siren sesleri sonrası Netanyahu’nun korumaları tarafından sahneden indirildiğini ve bir sığınağa götürüldüğünü bildirdi. Sirenlerin durması sonrası yeniden sahneye çıkan Binyamin Netanyahu “Kim izlenim bırakmaya çalıştıysa, çantalarını hemen toplayarak kaçsın” diyerek roket saldırısına karşılık verilebileceği imasını yaptı.