Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

New York sokaklarında Afrin yalanı! Araba kiralayıp tur attılar!

New York sokaklarında Afrin yalanı! Araba kiralayıp tur attılar!

Terör örgütü PKK destekçileri, dün New York’da, Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) Afrin’de yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı’nı karalamak için reklam kamyonuyla Halepli çocukların görsellerini, “Afrin’de siviller tehlikede” yalanıyla şehrin sokaklarında dolaştırdı.

Militanların, New York’daki Birlemiş Milletler (BM) binası önünde düzenlediği PKK’ya destek gösterisinde kullandığı reklam kamyonundaki yaralı çocuk görsellerinin, Halep’te Esed/Hamaney rejimi ve Rusya’nın saldırılarında yaralanan çocukların fotoğrafları olduğu ortaya çıktı.

Elektronik bilboardında, 2 çocuk fotoğrafının yer aldığı kamyonet, üzerinde yazılı “Savaşın 50. gününde Türk güçleri şehirden 2 kilometre uzakta. Siviller tehlikede” yalanıyla New York sokaklarında propaganda yaptı.

Fotoğraf Rus savaş uçaklarının saldırısından sonra çekilmiş

Fotoğrafta, 2 kardeşin, Rus savaş uçaklarının hava saldırısından kaçışı görülüyor.

Bilboardda yer alan diğer yaralı çocuk görselinin de yine AA tarafından Halep’te Rus savaş uçaklarının saldırısından sonra çekildiği ve 11 Ekim 2016 tarihli olduğu belirlendi.