Son Dakika

'Nijerya genelinde hiç kimse güvende olmayacak'

Nijerya'da silahlı kişilere milyonlarca dolar fidye verildiğine dikkat çeken Abuja Polis Sözcüsü Adamu, "Silahlı kişiler aldıkları bu tür paralarla daha çok silah alacak. Böylece sadece ülkenin kuzeybatısı değil, ülkenin genelinde hiç kimse güvende olmayacak." dedi.
'Nijerya genelinde hiç kimse güvende olmayacak'

Batı Afrika ülkesi Nijerya'nın kuzeybatısında, yılbaşından bu yana devam eden şiddet olaylarında yüzlerce kişinin hayatını kaybettiği bildirildi.

Başkent Abuja'da düzenlenen "Nijerya'da Güvenlik Sorunlar ve İnsan Kaçırmaları" başlıklı konferansa, Abuja Polis Sözcüsü Muhammed Adamu, Nijerya Güvenlik Profesyonel Başkanı Kabiru Adamu ve çok sayıda kişi katıldı.

227 KİŞİ FİDYE İÇİN KAÇIRILDI 

Konferansın ardından AA muhabirine açıklamalarda bulunan Nijerya Güvenlik Profesyonel Başkanı Adamu, ülkenin kuzeybatısında ocak ayından bu yana silahlı kişilerin düzenlediği saldırılarda 541 kişinin öldüğünü, 227 kişinin fidye için kaçırıldığını belirtti.

Abuja Polis Sözcüsü Muhammed Adamu

"HİÇ KİMSE GÜVENDE OLMAYACAK"

Kabiru Adamu, ülkede son 4 ayda silahlı kişilere yaklaşık 2 milyon 800 dolar fidye verildiğini kaydetti.

Hükümetin güvenlik konusunda acilen harekete geçmesi gerektiğini ifade eden Kabiru Adamu, "Nijerya hükümeti, acilen bir şeyler yapmazsa silahlı kişiler aldıkları bu tür paralarla daha çok silah alacak. Böylece sadece ülkenin kuzeybatısı değil, ülkenin genelinde hiç kimse güvende olmayacak." dedi.

Yorumlar

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.