Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Pakistan sınırındaki iki saldırıda 10 asker hayatını kaybetti

Pakistan sınırındaki iki saldırıda 10 asker hayatını kaybetti

Pakistan’ın Afganistan sınırında iki farklı bölgede düzenlenen silahlı saldırı sonucu 10 Pakistan askeri yaşamını yitirdi.

Pakistan ordusu konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Hayber Pahtunhva ve Belucistan eyaletlerinde sınırın Afganistan tarafından askerlerin üzerine ateş açıldığını bildirdi. 

“Askerlerimiz barışı tesis etmek için şehit oldu”

İlk saldırı Hayber Pahtunhva eyaletinin Kuzey Veziristan bölgesinde sınır devriyesi gerçekleştiren askerlere yönelik düzenlendi. Pakistan ordusu, sınırın diğer tarafından açılan ateş sonucu 6 askerin hayatını kaybettiğini açıkladı.

İkinci saldırı ise yine Belucistan’ın sınır bölgelerinde yürütülen operasyon sırasında düzenlendi. Bu saldırıda 4 jandarmanın hayatını kaybettiğini açıklayan Pakistan ordu sözcüsü Asıf Gafur, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Şehitlerimiz, bölgede barışı tesis etmek için canlarını vermiştir. Sınır bölgelerimizde güvenliği artırırken düşman güçler Belucistan’ı istikrarsız hale getirmek için çalışıyor. Çabaları inşallah boşa gidecektir.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: AA