Son Dakika

Paris'in kalbinde dev yangın: Notre Dame Katedrali yanıyor

Fransa'nın başkenti Paris'te bulunan Notre Dame Katedrali'nde yangın çıktı. Yetkililer olayın nedenini araştırırken yangın söndürülmeye çalışılıyor.
Paris'in kalbinde dev yangın: Notre Dame Katedrali yanıyor

Paris'in en tanınmış sembollerinden biri olan Notre Dame Katedrali, akşam saatlerinde alev aldı.

Sosyal medyada yayınlanan video ve fotoğraflar, alevlerin kilisenin tepesini sardığını gösterdi.

Fransa 24 muhabiri Charli James canlı yayında, “Çatı tamamen çöktü, katedralden bir meşale gibi çıkan alevler var. Arkadan hızlıca gelen Olimpiyat meşalesine benziyor, tavandan alevler yükseliyor.” açıklamasını yaptı.

Gotik katedralin inşaatı 1163 yılında başladı. Yenilemeler yakın zamanda başlamış ve onarımın bir parçası olarak geçen hafta kiliseden 16 heykel çıkarılmıştı.

Paris belediye başkanı Anne Hidalgo, “Notre-Dame de Paris Katedrali'nde şu anda korkunç bir yangın meydana geliyor” dedi.

"Paris'in itfaiyecileri alevleri kontrol etmeye çalışıyorlar. Paris piskoposuyla yakın işbirliği içindeyiz, olay yerinde harekete geçiyoruz. Herkesi güvenlik çevresine saygı duymaya davet ediyorum."

Paris Polisi bir tweet attı ve yangının devam ettiğini, insanlardan bölgeden uzak durmalarını ve acil durum araçlarının erişiminee izin vermelerini istedi.

Yangının nedeni bilinmiyor.

Yorumlar

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.