Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Paris’te 3 günlük yas ilan edildi

Paris'te 3 günlük yas ilan edildi

Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, Paris’te meydana gelen saldırıların terör örgütü DAEŞ tarafından gerçekleştirildiğini bildirdi.

Elysee Sarayı’nda yapılan Savunma Konseyi toplantısı sonrasında konuşan Hollande, Paris’te gerçekleştirilen saldırıların bir “savaş nedeni” olduğunu belirterek, “Savaş karşısında ülke olarak gerekli kararları almak zorundayız. Bu eylem, DAEŞ adlı terörist bir ordu tarafından özgürlüğümüze karşı yapılmış bir saldırıdır” dedi.

Cumhurbaşkanı Hollande, saldırının dışarıdan planlanarak ülke içindeki işbirlikçiler tarafından gerçekleştirildiğini kaydetti.

Ülkede 3 gün yas ilan edildiğini duyuran Hollande, saldırıları “mutlak bir barbarlık” olarak niteledi.

Hollande, ülkede birlik çağrısında bulunarak, herkesi soğuk kanlı olmaya davet etti. Gelecek günlerde Paris’te güvenliğin arttırılması için çok sayıda askerin şehirde bulunacağını açıklayan Hollande, “Fransa utanç verici ve çok şiddetli bir saldırıya uğramıştır. Ancak Fransa bu saldırı karşısında acımasız bir şekilde davranacaktır” ifadelerini kullandı.

Hollande ayrıca pazartesi günü Ulusal Meclis’in Versailles’daki toplantısında saldırılara ilişkin bir konuşma yapacağını da bildirdi.

Etiketler