Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Paris’teki saldırıda Türk vatandaşı öldü

Paris'teki saldırıda Türk vatandaşı öldü

Fransa’nın başkenti Paris’te dün meydana gelen terör saldırılarında Türk asıllı Elif Doğan da hayatını kaybetti.

AA muhabirine bilgi veren kaynaklar, saldırıda Belçika vatandaşları Milko Jozic ve Elif Doğan’ın öldüğünü söyledi. Doğan’ın Belçika vatandaşlığının yanı sıra Türk vatandaşlığı da olduğu öğrenildi. 

Belçika doğumlu Elif Doğan, saldırılarda hayatını kaybeden tek Türk olurken, Türkiye’nin Paris Büyükelçiliği’nin daha önce yaptığı açıklamada, ölenler arasında bir Türk vatandaşının yer almadığı ifade edilmişti. Fransız makamlarının Doğan’ı hayatını kaybedenler arasında Belçikalı olarak kayda aldığı ifade edildi.   

Belçika’da yayımlanan La Meuse gazetesine göre, saldırılar sırasında Paris’te oldukları bilinen Elife Doğan ve erkek arkadaşı Milko Jozic’ten cuma gecesinden beri haber alınamıyordu. Belçika’nın Liege bölgesinden olan Milko Jozic ve Elife Doğan, 4 aydır Paris’te teröristlerin kalabalığa ateş açtığı Bataclan konser salonu yakınlarında yaşıyordu. Milko Jozic’in eski eşi, arkadaşlarının çiftin yaşadıkları apartmana gittiklerini ancak evde kimsenin olmadığını söylemişti.

Haberde, Elif Doğan’ın bu sabah Paris’te bir toplantısı olduğu, ancak katılamadığı, Milko Jozic’in de bu sabah Çin’e gideceği ancak check-in yaptırmadığı kaydedilmişti.

Etiketler