Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

“PKK elebaşlarından biri Washington Post’u kullanarak terör propagandası yapmıştır”

“PKK elebaşlarından biri Washington Post’u kullanarak terör propagandası yapmıştır”

PKK teröristbaşlarından Cemil Bayık’ın ABD merkezli Washington Post gazetesinde röportajının yayımlanmasına Dışişleri Bakanlığı’ndan sert tepki geldi.

“PKK elebaşlarından biri Washington Post’u kullanarak terör propagandası yapmıştır”

Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada, Washington Post gazetesinin, terör örgütü PKK’nın elebaşlarından Cemil Bayık’ın yazısını yayımlamasına tepki vurgulanarak, “ABD dahil birçok ülkenin terör örgütleri listesinde yer alan, on binlerce masum insanı hunharca katletmiş olan PKK’nın elebaşlarından biri, bugün Washington Post gazetesini kullanarak alenen terör propagandası yapmıştır.” ifadesini kullandı.

Açıklamada, ABD dahil birçok ülkenin terör örgütleri listesinde yer alan ve onbinlerce masum insanı hunharca katletmiş olan PKK’nın elebaşlarından Bayık’ın, Washington Post gazetesini kullanarak alenen terör propagandası yaptığı bildirildi.

“Ayrım yapılmaması elzemdir”

Bu yayınla, uluslararası toplumun terörizmle mücadelede en temel taahhüdü olan “terörizmin teşvik edilmesinin önlenmesi” ilkesinin ağır biçimde ihlal edildiği vurgulanan açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Terörle mücadelede terör örgütleri arasında ayrım yapılmaması elzemdir. PKK’nın terör propagandasına alet olan ve DEAŞ, El Kaide ile diğer terör örgütleri konusunda sergilenen duyarlılıkla bağdaşmayan bu yaklaşım, terörle mücadelede iki yüzlü uygulamanın yeni ve vahim bir örneğidir.”

Kaynak: AA