Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

PKK/YPG sivillere saldırmaya başladı

Suriye’nin kuzeyinde sınır güvenliğini ve barışı tesis etmek için başlatılan Barış Pınarı Harekatı’nın ardından PKK/YPG’li teröristler, Cerablus’ta sivil halkı hedef aldı.

PKK/YPG sivillere saldırmaya başladı

Türkiye’nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzuru getirmek amacıyla başlatılan Barış Pınarı Harekatı’nın ardından terör örgütü YPG/PKK Suriye’de sivilleri hedef alıyor.

BİR SİVİL ÖLDÜ 7 YARALI

Teröristler, Suriye-Türkiye sınırında, Fırat Kalkanı Harekatı bölgesinde yer alan Cerablus ilçesinde sivillerin sığındığı kampa ve sivil yerleşimlere saldırdı.

Saldırıda 1 sivil öldü, 7 sivil yaralandı.

Cerablus, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve Suriyeli muhalif savaşçıların gerçekleştirdiği Fırat Kalkanı Harekatı ile ağustos 2016’da terör örgütü DEAŞ’dan arındırılmıştı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN HABER VERMİŞTİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan “Barış Pınarı Harekatı”nın resmen başladığını akşam saatlerinde açıklamıştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan resmi twitter hesabından yaptığı açıklamada terör örgütü PKK/YPG ve DEAŞ’e karşı “Barış Pınarı Harekatı”nın başladığını duyurmuştu.

Kaynak : AA