Son Dakika

Pompeo: Trump'ın açıklamaları çekilme fikrini değiştirmez

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, Donald Trump'ın Türkiye'yi hedef alan skandal açıklamalarına ilişkin, "Trump'ın Suriye konusundaki fikirleri değişmedi. Trump'ın açıklamaları Suriye'den çekilme kararımızı değiştirmedi." diye konuştu.
Pompeo: Trump'ın açıklamaları çekilme fikrini değiştirmez

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, Orta Doğu ziyareti kapsamında seyahat ettiği Suudi Arabistan'da açıklamalarda bulundu.

Trump'ın, Twitter üzerinden Türkiye'yi hedef alan, "Kürtler'e saldırırlarsa Türkiye'yi ekonomik olarak mahvedeceğiz." açıklamasını değerlendiren Pompeo, Trump'ın yaptırım benzeri uygulamalardan bahsettiğini söyledi.

"SURİYE'DEN ÇEKİLME FİKRİ DEĞİŞMEDİ"

Trump'ın Suriye'den çekilme konusunda fikrini değiştirmediğini söyleyen Pompeo, Suriye'de güvenli bölge hakkında bir soruya, sınır hattının korunması için seçenekleri değerlendirdikleri yanıtını verdi. 

TRUMP NE DEMİŞTİ?

ABD Başkanı Donald Trump, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, Türkiye'nin Fırat'ın doğusu ve Münbiç'teki YPG/PKK hedeflerine yönelik olası operasyonunu almıştı. Teröristleri savunan, Türkiye'ye ekonomik yaptırım tehdidinde bulunan Trump,"Kürtler'e saldırırlarsa Türkiye'yi ekonomik olarak mahvedeceğiz. 20 millik güvenli bölge kuracağız. Aynı şekilde Kürtler'in de Türkiye'yi provoke etmesini istemiyoruz." ifadelerini kullanmıştı.

Yorumlar

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.