Son Dakika

Provokasyonu Netanyahu’nun adamı Glick yönetiyor

Geçen hafta Teodor Herzl’in hayalini gerçekleştirdik açıklamasıyla İsrail’i Yahudi Devleti ilan eden Netanyahu’nun milletvekili Haham Yehuda Glick, Mescid-i Aksa’ya yönelik provokasyonların başını çekiyor.
Provokasyonu Netanyahu’nun adamı Glick yönetiyor

İlhan Aküzüm

Geçen yüzyılın başında emperyalistlerin desteği ile İslam beldesi Filistin’de bir çıban gibi beliren ve aynı emperyalsitlerin desteği ile Yahudi Devleti olduğunu ilan eden İsrail bir yandan Filistin’de işgali derinleştirmeye çalışırken diğer yandan Mescid-i Aksa’yı yıkma projelerine hız verdi. Özellikle son dönemde kutsal mabede yönelik Siyonist baskınların artması başta Filistinliler olmak üzere Müslümanlar’ı endişeye sevk etti.

EYLEMLERİ GLİCK ORGANİZE EDİYOR

Mescid-i Aksa’ya yönelik baskınların başını ise, Başbakan Binyamin Netanyahu’nun partisi Likud’un haham milletvekili Yehuda Glick çekiyor. Glick, yaptığı açıklamalarda sık sık Mescidi Aksa’nın yıkılması ve yerine tüm Siyonistlerin hayali olan Yahudi Mabedinin inşa edilmesi yönünde bir çağrı yapıyor. Aksa’nın bulunduğu bölgeye tapınak inşa etmek isteyen Click’in kurduğu Tapıank Dağı Vakfı tarafından düzenlenen baskın organizasyonlarında zaman zaman Müslümanlar’ın ilk kıblesine fiziki zararlar da veriliyor.

BASKINLARIDAKİ ARTIŞ DİKKAT ÇEKTİ

Yahudilerin, Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlemelerini destekleyen İsrailli “Yara” adlı derneğin bir süre önce yayımladığı raporda, geçen yıl Mescid-i Aksa’ya baskın düzenleyen Yahudi yerleşimci sayısı 22 bin 256 iken, bu yılın “ilk altı ayında” söz konusu sayının 22 bin 206’ya ulaştığı belirtildi. Müslümanlar’ın Aksa’ya girmesine engel olmaya çalışan İsrail polisi, Aksa’ya yapılan baskınlarda Siyonist yerleşimcilere koruma sağlıyor.

GLİCK OKTAR'IN ARKADAŞI

Mescid-i Aksa’ya yönelik kirli emellerini açıkça ifade eden Siyonist Haham Glick’in Türkiye’de son dönemde ortaya çıkan kirli ilişkileri ve kurduğu suç örgütü ile tutuklanan Adnan Oktar ile yakınlığı da dikkat çekiyor. Suç örgütü lideri Oktar, 2009 yılında Siyonist Glick’i İstanbul’a davet etmiş ve bir süre misafir olarak ağırlamıştı.

Yorumlar

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.