Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Veya Kayıt Ol
Kayıt Ol

Rejim bölgelerinde koronavirüs yayılıyor

Şam yönetimi haftalar sonra sessizliğini bozarak, ülkedeki yeni tip koronavirüs vaka sayısını açıklama başladı.

Ceyhun Aşirov
Rejim bölgelerinde koronavirüs yayılıyor

Diriliş Postası Muhabiri Ceyhun Aşirov/Suriye 

Esed rejimi iki aydır kendi bölgesinde yayılan Kovid-19 vakalarını gizlemesinin ardından iki gündür vaka sayılarını açıklamaya başladı.

Geçtiğimiz gün bir vaka bildiren Esed rejimi bugün ise 3 kişinin daha enfekte olduğunu açıkladı.

Geçtiğimiz hafta bir kişinin sokak ortasında nefes darlığından ve yüksek ateş nedeniyle Şam sokaklarında baygın halde yatarken sosyal medyaya düşen görüntülerden sonra rejimin vaka sayılarını açıklaması dikkat çekti.

Bağımsız kaynaklar Deyri Zor bölgesinde İran’dan gelen Şii militanların çok sayıda insana virüs bulaştırdığını ve bölgede özellikle İran destekli güçler arasında koronavirüsün geniş yayıldığını aktarıyor.

Öte yandan geçtiğimiz gün Devrim Muhafızları Ordusu komutanlarından Hüseyin Esedullahi koronavirüs nedeniyle ölmüş ve ardından Esedullahi İran’dan Suriye’ye giden savaşçıların kayıt ve sevkiyatından sorumlu olduğu açıklanmıştı. Bunun dışında Devrim muhafızlarının Suriye’den somlu çok sayıda üst düzey komutanın da koronavirüs nedeniyle öldüğü biliniyor.

Dün de Tibbi malzeme taşıyan Rusya’ya ait bir gemi boğazdan geçerek Lazkiye’ye ulaştı