Son Dakika

Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov: İdlib'de insani yardım koridoru oluşturulacak

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, İdlib'de yerel güçlerle anlaşma sağlayabilmek için insani yardım koridoru oluşturacaklarını söyledi.

Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov: İdlib'de insani yardım koridoru oluşturulacak AA / Cem Özdel

Suriye'de 2011 yılından bu yana devam eden iç savaşta yüzbinlerce masum sivili katleden eli kanlı diktatör Esed, rejim karşıtı devrimcilerin son kalesi olan İdlib'e yönelik saldırılarını sürdürüyor. Türkiye, bölgede yaşayan 3.5 milyon sivilin zarar görmemesi için diplomasi trafiğini sürdürürken, Rusya'dan İdlib konusunda yen ibir açıklama daha geldi.

İDLİB'E İNSANİ KORİDOR

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, İdlib'de yerel güçlerle anlaşma sağlayabilmek için insani yardım koridoru oluşturacaklarını söyledi.

ERDOĞAN İLE PUTİN PAZARTESİ GÜNÜ GÖRÜŞECEK

Öte yandan, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, pazartesi günü Başkan Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Suriye konusunda görüşeceğini açıkladı.

ALMANYA'DAN SURİYE MESAJI: BİZ HAZIRIZ

Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas, Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ile görüşmesinden önce basın mensuplarına yaptığı açıklamada, "Suriye'de sonunda özgür seçimlere yol açan siyasi bir çözüm olursa, yeniden yapılanma için sorumluluk almaya hazırız." ifadesini kullanmıştı.

Yorumlar

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.