Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Rusya: Sarkisyan ve Paşinyan Dağlık Karabağ anlaşmasına bağlılıklarını teyit etti

Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov, Azerbaycan’ın tarihi zaferinin ardından Ermenistan Cumhurbaşkanı Sarkisyan ile Başbakan Paşinyan’ın Dağlık Karabağ anlaşmasına bağlılıklarını teyit ettiğini bildirdi.

Rusya: Sarkisyan ve Paşinyan Dağlık Karabağ anlaşmasına bağlılıklarını teyit etti

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Ermenistan Cumhurbaşkanı Armen Sarkisyan ve Başbakan Nikol Paşinyan’ın Dağlık Karabağ anlaşmasına bağlılıklarını teyit ettiğini söyledi.

Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov, Ermenistan’daki temaslarının ardından basına açıklamalarda bulundu.

Kendisinin Ermenistan Cumhurbaşkanı Sarkisyan ve Başbakanı Paşinyan ile görüştüğünü belirten Lavrov, Dağlık Karabağ ile ilgili Azerbaycan, Ermenistan ve Rusya arasında 9 Kasım’da imzalanan ortak açıklamanın uygulanması konusunu ele aldıklarını aktardı.

Söz konusu açıklamanın Dağlık Karabağ meselesinin çözümünün “tek yolu” olduğuna dikkati çeken Lavrov, “Bu açıklamayla ilgili sadece yurt içinde değil, yurtdışında da şüphe oluşturma girişimleri kabul edilemez.” dedi.

“ANLAŞMAYA BAĞLILIKLARINI TEYİT ETTİLER”

Lavrov, “Ermenistan Cumhurbaşkanı ve Başbakanı, açıklamanın ciddi sorunların çözülmesine ve insanların hayatlarının kurtarılmasına yardımcı olduğunu vurguladı. Onlar, anlaşmanın gelecekte de uygulanması konusunda bağlılıklarını teyit etti.” değerlendirmesinde bulundu.

İŞGALCİ ERMENİSTAN’IN SALDIRILARINDA 91 SİVİL ŞEHİT OLDU

Azerbaycan başsavcılığından yapılan açıklamada, Ermenistan ordusunun Azerbaycan’a yönelik saldırılarında 91 sivilin şehit olduğu, 404 sivilin yaralandığı bildirilmişti.

Kaynak : AA
Günün Manşetleri Günün Son Dakika Haberleri