Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Rusya’dan Suriye için diyalog çağrısı

Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov, Türkiye’nin Fırat'ın doğusunda planladığı operasyona ilişkin, bölgedeki sorunların diyalog ile çözülmesi gerektiğini söyledi.

Rusya’dan Suriye için diyalog çağrısı

ABD’nin Suriye’dern çekilmesiyle Türkiye’nin Fırat’ın doğusuna yapmayı planladığı Barış Pınarı Harekâtı için geri sayım başlarken, Rusya’dan da konuya ilgili birbiri ardına açıklamalar geliyor.

“TÜRKİYE TEYİT ETTİ”

Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile dün telefon görüşmesi yapan Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Suriye’nin kuzeyindeki durum ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Lavrov, bölgedeki tüm sorunların diyalog yoluyla çözülmesi gerektiğini belirterek, Çavuşoğlu’nun dünkü görüşmede Türkiye’nin Suriye’nin toprak bütünlüğü ve egemenliğine saygı duyduğunu bir kez daha teyit ettiğini aktardı.

ŞAM VE KÜRTLERLE TEMAS KURDU

Çavuşoğlu’nun, Türkiye’nin Suriye’nin toprak bütünlüğü ve egemenliğinin korunması prensibine bağlı kalacağını belirttiğini kaydeden Lavrov, Rusya’nın Türkiye-Suriye sınırındaki sorunların çözümüne sevk etmek için Suriye’deki Kürtler ve Şam yönetimi temas kurduğunu da bildirdi.