Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Sahibini öldüren kuş açık artırmaya çıkarılıyor

Sahibini öldüren kuş açık artırmaya çıkarılıyor

ABD’nin Florida Eyaleti’nde geçtiğimiz günlerde tüm dünyada gündeme oturan bir olay gerçekleşmişti. 75 yaşındaki Marvin Hajos adında bir çiftçi, ayağı kayıp düştükten sonra dünyanın en tehlikeli kuşu olarak gösterilen bir Cassowary’nin saldırısına uğrayarak hayatını kaybetmişti.

ÖLEN SAHİBİNİN VASİYETİ

Bu olayın ardından “Gulf Coast Livestock” isimli bir müzayede evi, olayın faili olan kuşun 27 Nisan’da açık artırmaya çıkarılacağını açıkladı. Müzayede evinden yetkililverin konuyla ilgili yapıtığı açıklamada Marvin’in ‘değerli kuşar koleksiyonu olduğu’ ve vasiyetinin kuşlarının sahipsiz kalmaması için açık artırmada satılması olduğu belirtilerek “Açık artırmada Marvin’in koleksiyonu dağıtılacak” denildi. Bu arada Florida Balık ve Yaban Hayatı Koruma Komisyonu ise hayvanların satılabilmesi için müzeyede evinin izin belgesine sahip olması gerektiğini hatırlattı.

BOYU 2 METREYE ÇIKABİLİYOR

Anavatanı Avustralya’nın kuzeydoğusu ile kuzeyi olan ve Yeni Gine’de de bulunan Cassowary deve kuşu familyasındandır. Güçlü pençe ve gaga yapısıyla dünyanın en tehlikeli kuşu olarak Guinnes Rekorlar Kitabı’na girmiştir. Ortalama 50 yıllık yaşam süresi ile en uzun yaşayan üçüncü kuş türü olup en ağır ikinci kuş çeşididir. İki metre yüksekliğe ve 60 kg ağırlığa ulaşabilen bu kuşlar, saatte 50 km hız yapabiliyor.