Son Dakika

"Suudi Veliaht Prensi, Trump şımarttı"

Suudi Arabistan Başkonsolosluğu’nda kaybolan yazar Cemâl Kaşıkçı’nın çalıştığı Washington Post Gazetesi, “Veliaht Prens Selman’a çok yüz verdik, böyle oldu” diye yazdı.
"Suudi Veliaht Prensi, Trump şımarttı" AA

Suudi Arabistan Başkonsolosluğu’nda kaybolan yazar Cemâl Kaşıkçı’nın çalıştığı Washington Post Gazetesi, “Veliaht Prens Selman’a çok yüz verdik, böyle oldu” diye yazdı.

ABD Başkanı Donald Trump’ın politikalarını eleştiren gazete, Suudiler’in muhalif gazeteciyi öldürdüğünü kaleme aldı. 15 kişilik özel tim ile Cemâl Kaşıkçı’nın katledildiğini yazan gazete, “Suudi Veliaht Prensi, Trump şımarttı” ifadelerini kullandı.

Prens Selman’a Trump’ın fazla yüz verdiğine dikkat çeken Washington Post, olaydan Beyaz Saray’ı sorumlu tuttu. Haberin detaylarında, Suudi Yönetimi’nin hesap vermesi gerektiği kaydedildi.

ABD DE SORUŞTURMAYA DAHİL OLDU

ABD Başkanı Donald Trump, İstanbul'daki Suudi Arabistan Başkonsolosluğu'na girdikten sonra kendisinden bir daha haber alınamayan Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın kaybolmasıyla ilgili yeni bir açıklama daha yaptı. Süreci yakından takip ettiklerini belirten Trump, soruşturmaya dahil olduklarını ifade etti.

"ÇOK KÖTÜ BİR DURUM"

Öte yandan ABD Başkanı Trump, dün Cemal Kaşıkçı'nın kaybolması olayıyla ilgili üst düzey bir Suudi yetkiliyle görüştüğünü belirterek, “Bu çok kötü bir durum.” değerlendirmesini yapmıştı.

NE OLMUŞTU?

2 Ekim Salı günü evrak işleriyle ilgili olarak İstanbul’daki Suudi Arabistan Başkosolosluk binasına giren Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı’dan o saatten beri haber alınamıyor. Kaşıkçı en son konsolosluk binasına girerken görülmüştü.

Yorumlar

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.