Son Dakika

Şer odakları yan yana

Mısır'ın darbeci Cumhurbaşkanı Sisi ve katil yönetim İsrail Başbakanı Netanyahu ABD'de Müslüman aleminin başına yeni çoraplar örmek için buluştu.

Şer odakları yan yana

Mısır'da darbeyle göreve gelen Cumhurbaşkanı Abdulfettah es-Sisi ve Siyonist İsrail'in Başbakanı Binyamin Netanyahu Müslümanların huzurunu yeniden kaçırmak için ABD'de bir araya geldi.

Sürekli hale getirmek!

Mısır Cumhurbaşkanlığından yapılan açıklamaya göre, Birleşmiş Milletler (BM) 72. Genel Kurul çalışmalarına katılmak üzere Newyork'ta olan Sisi ile Netanyahu, Filistin'de "barış süreci" adı altında Müslümanları ortadan kaldırmak ve bölgede kaosu sürekli hale getirmek için bir görüşme gerçekleştirdi. 

Görüşmede Müslüman alemine yönelik yeni baskılar ve operasyonlar ele alındı.

Filistin Devleti kurulmasını istiyorlarmış! 

İsrail'in işgal ettiği toprakların asıl sahibinin Filistin olduğunun unutturulmaya, şaşırtılmaya çalışıldığı süreçte Sisi ve Netanyahu görüşmede Filistin devleti kurulması konusunu ele aldı!...

Yahudi yerleşimcilerin sürekli olarak Filistin topraklarına yığıldığı, Filistinli gençlerin uydurma sebeplerle gözaltına alındığı, Müslüman ailelerin evlerinin hukuksuzca yıkıldığı ve aldıkları yardımlara el konulduğu dönemde, Müslümanların katili Sis ve Netanyahu iki taraf arasında uzlaşma sürecini masaya yatırmış.

Görüşme Netanyahu'nun Sisi'yi takdir etmesinin ardından son buldu.

Yorumlar