Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Siyonist İsrail askerleri El-Halil’de Filistinli bir genci katletti

Siyonist İsrail askerleri El-Halil'de Filistinli bir genci katletti

Batı Şeria’nın güneyindeki El-Halil’de İsrail askerinin açtığı ateş sonucu Filistinli bir gencin hayatını kaybettiği bildirildi. 

Sağlık Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, El-Halil kentinde Filistinliler ile yaşanan arbede sırasında İsrail askerlerinin açtığı ateş sonucu başından yaralanan Filistinli İyad Ruhi Hicazi Ceredat’ın (19) yaşamını yitirdiği kaydedildi.  

Görgü tanıklarından alınan bilgiye göre, İsrail askerleri, El-Halil’in Sair beldesi yakınlarında Filistinlilerle yaşanan arbedede gerçek ve plastik mermi kullandı. İsrail askerlerinin taş ve boş kutu atan Filistinlilere müdahalesi sırasında yaralanan ve hastaneye kaldırılan Filistinli genç, aldığı yaranın tesiriyle hayatını kaybetti.

Ceradat’ın ölümüyle İsrail askerlerinin gün içerisinde El-Halil’de vurarak öldürdüğü Filistinlilerin sayısının 3’e yükseldiği belirtildi. İsrail askerleri, bugün “bıçaklı saldırı girişiminde bulunduğu” iddiasıyla iki genci, dün ise bir genç kızı vurarak öldürmüştü.

Bölgede, Yahudi yerleşimcilerin Filistinlilere saldırıları ve Mescid-i Aksa’ya yönelik baskınlarla giderek tırmanan gerginlik, Batı Şeria ve Gazze’nin çeşitli bölgelerinde düzenlenen gösterilerde meydana gelen çatışmalarla ciddi boyutlara ulaştı. İsrailli asker ve sivillerin ekim ayının başından bu yana Filistinlilere yönelik saldırılarında ölenlerin sayısı 50’yi aştı. Olaylarda 10 İsrailli Yahudi de hayatını kaybetti.

Etiketler