Son Dakika

Siyonist İsrail Filistinlilere ait binayı yıktı

Siyonist İsrail, işgal altındaki Doğu Kudüs'ün Ra's El Amud Mahallesi'nde Filistinlilere ait iki katlı bir binayı yıktı...

Siyonist İsrail Filistinlilere ait binayı yıktı

Siyonist İsrail'e bağlı Kudüs Belediye ekipleri, Filistinli Muttasim ve Muntasir Ebu Farha kardeşlere ait binayı "ruhsatsız olduğu"nu ileri sürerek yıktı. Binanın yıkımı için çok sayıda polis de belediye ekipleriyle mahalleye geldi. 

Görgü tanıklarından edinilen bilgiye göre belediyeye ait dozerler tarafından yıkım gerçekleştirilirken, evin etrafını saran Siyonist İsrail polisleri de bölgeye kimseyi yaklaştırmadı.

Siyonist İsrail makamları, Doğu Kudüs'te Filistinlilere ait binlerce evi "ruhsatsız" olduğu iddiasıyla yıkma tehdidinde bulunuyor. Siyonist İsrail'e bağlı belediyenin kendilerine ruhsat vermekten kaçındığını ve söz konusu uygulamanın hiçbir hukuki dayanağının bulunmadığını ifade eden Filistinliler ise bunun "Siyonst İsrail'in yıldırma ve kenti Yahudileştirme politikalarının parçası" olduğunu belirtiyor.

Yerel ve uluslararası insan hakları örgütleri de Siyonist İsrail'in işgal altındaki Doğu Kudüs'te yaşayan Filistinlilere ev yapma izni vermeyerek şehirdeki sayılarını azaltmaya çalıştığını ifade ediyor.

Filistin Kurtuluş Örgütü'ne (FKÖ) bağlı Abdullah El Havrani Araştırma ve Belgelendirme Merkezi'ne göre, Siyonist İsrail makamları, geçen yıl Filistinlilere ait 488 ev ile çeşitli amaçlarla kullanılan 535 tesisi yıktı.

Yorumlar