Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Veya Kayıt Ol
Kayıt Ol

Siyonist İsrail, Türkiye’yi ilk defa tehdit listesine ekledi!

İsrail İstihbarat Birimi “AMAN” yıllık düzenlediği raporda Türkiye’yi ilk defa tehdit listesine ekledi. Türkiye’nin en üst seviyedeki tehdit olarak görüldüğü raporda, İsrail’in ihlallerine en sert tepkiyi Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın verdiği kaydedildi.

Siyonist İsrail, Türkiye’yi ilk defa tehdit listesine ekledi!

İşgalci İsrail, bölgedeki hedefleri önünde en büyük engeli, Türkiye’nin artan gücü ve nüfuzu olduğunu yayınladığı askeri istihbarat raporu ile ortaya koydu. The Times of Israel internet sitesinin haberine göre, İsrail Askeri İstihbaratı Birimi (AMAN) tarafından hazırlanan tehdit raporundan Türkiye’ye ilk kez yer verildi. Haberde, Türkiye’nin bölgede uluslararası hukuktan doğan hak ve menfaatlerini korumaya yönelik adımlarının ve artan gücünün, askeri istihbarat raporunda “saldırganlık” olarak değerlendirildiği görüldü. AMAN’ın ilk kez Türkiye’yi tehdit listesine aldığı ifade edildi.

TÜRKİYE: EN ÜST SEVİYEDEKİ TEHLİKE

Habere göre, her yıl İsrail devlet kademelerine sunulan raporda 2020 içinde İsrail ile Türkiye arasında sıcak bir çatışma öngörülmediği belirtildi. Ancak raporda, Türkiye’nin bölgede ulusal güvenliğini ve çıkarlarını meşru müdafaa temelinde korumaya dönük faaliyetlerinin, İsrail tarafında “çatışmacı” olarak değerlendirildiği ve önümüzdeki yıllarda dikkatle takip edilmesi gereken en üst seviyedeki tehlikelerden biri olduğu analizi yapıldığı görüldü.

“İSRAİL’İN İHLALLERİNE EN SERT TEPKİ ERDOĞAN’DAN”

The Times of Israel’in haberinde, askeri istihbarat raporunda, Türkiye’nin listede bulunmasına ilişkin herhangi bir somut tehdide yer verilmediği görüldü. Buna karşın raporda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın dış politikada uyguladığı siyasetin hedef tahtasına konduğu belirtildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, İsrail’in Golan tepelerini ve Kudüs’ü ilhak hamlelerine küresel düzeyde en sert tepkiyi gösteren dünya lideriydi. Yine D. Akdeniz’de İsrail, Mısır ve Yunanistan kuşatmasının kırılmasında yürüttüğü siyaset etkin rol oynadı.

“OYUNLARI BOZULUNCA SESLERİ ÇIKMAYA BAŞLADI”

İsrail son dönemde hem Doğu Akdeniz hem de Suriye’de Türkiye’yi hedef alan girişimlerde bulunuyor. Akdeniz’de, son olarak Türkiye-Libya Deniz Yetki Alanları mutabakatına Yunanistan ve Mısır’la birlikte en sert tepki gösteren ülkeler arasında İsrail de yer aldı. İsrail yönetimi, Suriye’de Fırat’ın doğusunu terörden temizleme amacıyla yapılan Barış Pınarı harekâtında da açıktan terör örgütü PKK/YPG’ye destek veren açıklama ve girişimlerde bulundu.

Haberi asıl kaynağından okumak için TIKLAYINIZ.

Günün Manşetleri Günün Son Dakika Haberleri