Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Siyonist İsrail’den Filistinli kadın milletvekiline 15 ay hapis cezası

Siyonist İsrail'den Filistinli kadın milletvekiline 15 ay hapis cezası

İsrail mahkemesinin, Filistin Halk Kurtuluş Cephesi (FHKC) üyesi ve milletvekili Halide Cerrar’ı, “illegal örgüt üyesi olmak ve kışkırtıcılık yapmak” suçlamasıyla 15 ay hapis cezasına çarptırdığı bildirildi. 

FHKC’den yapılan yazılı açıklamada, nisan ayından beri “idari tutukluluk” kapsamında hapiste tutulan Cerrar’a 15 ay hapis cezası verildiği belirtilirken, söz konusu karar, “gaddarca ve Filistin halkına yönelik devam eden İsrail terörünün bir parçası olarak” nitelendirildi. 

Açıklamada ayrıca, İsrail mahkemelerinin otoritesinin tanınmadığı, bu mahkemelerin “İsrail işgalinin baskı araçlarından biri olduğu” vurgulandı. 

Filistin’deki Damir İnsan Hakları ve Esirleri Koruma Kurumundan yapılan yazılı açıklamada da Cerrar’ın aynı zamanda 10 bin Şekel (iki bin 582 dolar) para cezasına çarptırıldığı ve beş yıl boyunca geçerli olacak 12 aylık “ertelenmiş ek hapis cezası” aldığı belirtildi. 

Etiketler
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!